Телеканали проходять «мовну перевірку» - на кого скарг найбільше

Телеканали проходять «мовну перевірку» - на кого скарг найбільше

Список
Укрінформ
Секретаріат уповноваженого із захисту державної мови розпочав п'ять заходів державного контролю за застосуванням державної мови телеканалами.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє пресслужба уповноваженого.

Зазначається, що на підставі численних звернень громадян та проведених Секретаріатом уповноваженого моніторингів щодо дотримання телеканалами частини шостої статті 23 закону розпочато 5 заходів державного контролю за застосуванням державної мови ТОВ «Телерадіокомпанія «Студія 1+1», ПАТ «Телеканал «Інтер», ТОВ "Міжнародна комерційна телерадіокомпанія" (ICTV), ТОВ «Телеканал «МЕГА», ТОВ «Телерадіокомпанія «Україна».

Читайте також: «Інтеру» призначили перевірку через показ фільмів із «санкційними» акторами

У Секретаріаті уповноваженого повідомили, що від часу набуття чинності нормами Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної» щодо сфери культури надійшло понад 80 звернень громадян щодо можливого недотримання мовного законодавства 25-ма телеканалами. Основна частина звернень стосувалася діяльності телеканалів «Україна», «Інтер» та «1+1».

Наголошується, що у період з 16 липня по 16 вересня порушено 30 заходів державного контролю у таких сферах: інформація для загального ознайомлення, обслуговування споживачів, місцеве самоврядування, освіта, телебачення, національна безпека та оборона.

Читайте також: Телеканал «НАШ» може втратити ліцензію - Нацрада звертається до суду

Як повідомлялося, Верховна Рада 25 квітня 2019 року ухвалила Закон "Про забезпечення функціонування української мови як державної". Його статті впроваджуються в дію поетапно. Переважна більшість його норм набула чинності 16 липня 2019 року.

14 липня 2021 року Велика палата Конституційного Суду України визнала конституційним цей закон.

З 16 липня 2021 року набули чинності частини друга-шоста, восьма статті 23 закону, якою унормовано застосування державної мови у сфері культури.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-