Користувачі «ВК» на півдні та сході України поширюють переважно проросійський контент

Користувачі «ВК» на півдні та сході України поширюють переважно проросійський контент

Дослідження
Укрінформ
У мешканців півдня та сходу України, які, попри заборону, активно користуються соцмережею «ВКонтакте» (ВК), переважають відверто проросійські акаунти.

Про це йдеться у дослідженні “Стійка Україна – крихка мозаїка? Суспільство, медіа, безпека і перспективи”, яке було презентоване у Миколаєві 8 вересня, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Серед користувачів півдня та сходу України, які активно розповсюджують ідеологічний контент в соцмережі ВК, переважають відкрито проросійські акаунти. Вони пропагують ідеї так званої Новоросії і поширюють контент з антиукраїнських груп і спільнот. Для аналізу цієї соцмережі було відібрано 180113 публічних профілів, в кожному з яких був хоча б один авторський пост», - йдеться у дослідженні.

Зокрема, зазначається, що з 30 найбільш ідеологічно активних користувачів третина є відкритими прихильниками сепаратистської ідеології.

Читайте також: Розширення для обходу блокування «ВКонтакте» крало дані українців – РНБО

Також у переліку найбільш популярних лідерів думок ВК переважають відкрито проросійські користувачі. На їх сторінках можна знайти фото з відповідною символікою (георгіївська стрічка, герб СРСР тощо).

Дослідники наголошують, що активно користуються цією соцмережею жителі Миколаєва, Маріуполя, Херсона, Мелітополя і Бердянська.

Дослідження проведене Міжнародним центром оборони та безпеки (ICDS) за підтримки Міністерства закордонних справ Естонії.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-