З 2022 року запрацює нова модель вступу в інтернатуру - Ляшко

З 2022 року запрацює нова модель вступу в інтернатуру - Ляшко

Укрінформ
В Україні з 1 січня 2022 року діятимуть нові правила проходження інтернатури.

Як передає Укрінформ, про це заявив міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко, повідомляє пресслужба МОЗ.

“Ми запроваджуємо керовану систему підготовки лікарів-інтернів, аби Україна у разі настання кризи знову не опинилася без фахівців потрібних професій. З наступного року саме Міністерство охорони здоров'я визначатиме пріоритетні спеціальності для підготовки в інтернатурі, виходячи з кадрових потреб держави. Так само ми будемо затверджувати перелік спроможних баз стажування лікарів-інтернів”, - сказав Ляшко.

Читайте також: МОЗ планує впровадити рейтингування при вступі в інтернатуру

Серед основних змін, які чекатимуть на випускників закладів вищої освіти (ЗВО): конкурс за рейтингом - буде враховуватись середній бал, результати КРОК-2 та об’єктивного структурованого практичного (клінічного) іспиту; електронна система відповідного рейтингового розподілу – випускник ЗВО самостійно обиратиме бажану спеціальність, базу стажування та заклад вищої освіти, де проходитиме підготовку в інтернатурі, а також визначає свої пріоритети серед них (можливо визначити ТОП-5).

Зазначається, що відтепер саме МОЗ спільно з Національною службою здоров'я України та ЗВО щорічно розроблятиме критерії визначення баз стажування та визначатиме їх перелік – майбутні лікарі проходитимуть підготовку в інтернатурі лише у спроможних закладах охорони здоров’я, де можна отримати сучасні знання та необхідні практичні навички.

Читайте також: Іспит КРОК-3 успішно склали 90,3% інтернів - МОЗ

Державне замовлення на підготовку лікарів-інтернів також буде формувати МОЗ з урахуванням реальних кадрових потреб галузі.

Як повідомлялося, Міністерство охорони здоров'я визначило заклади вищої освіти, які у 2021 році будуть здійснювати підготовку бакалаврів, магістрів, аспірантів, інтернів та слухачів за державним замовленням.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-