Зеленський підписав закон, що полегшує виплату кредитів для переселенців

Зеленський підписав закон, що полегшує виплату кредитів для переселенців

Укрінформ
Президент Володимир Зеленський підписав закон, що звільняє внутрішньо переміщених осіб від наслідків невиконання зобов’язань за кредитами та позиками.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє пресслужба глави держави.

В Офісі Президента зазначають, що Закон «Про внесення зміни до Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» щодо звільнення внутрішньо переміщених осіб від негативних наслідків невиконання грошових зобов'язань за кредитними договорами та договорами позики» № 1646-ІХ сприятиме захисту осіб, постраждалих від збройної агресії Російської Федерації на Сході України та від тимчасової окупації АР Крим.

"Закон передбачає, що загальна сума процентів за кредитним договором або договором позики внутрішньо переміщеної особи (ВПО) не може перевищувати суми процентів, нарахованої протягом строку, на який надавався кредит (позика), за мінімальною ставкою, визначеною договором", - пояснили в ОП.

Читайте також: В Україні визначили перших 150 переселенців, які отримають іпотеку під 3%

Зазначається, що згідно із законом, за неналежне виконання такими особами з-поміж ВПО зобов'язань за кредитними договорами не нараховується неустойка (штраф, пеня), не настає відповідальність у вигляді сплати суми боргу, не застосовуються інші майнові санкції. Кредитор зобов'язаний здійснити перерахунок заборгованості за кредитом впродовж семи днів після письмового звернення від ВПО. Відступлення права вимоги за кредитним договором позичальника з числа внутрішньо переміщених осіб без його згоди забороняється.

В ОП наголошують, що відповідальність за невиконання чи неналежне виконання внутрішньо переміщеною особою кредитних зобов'язань покладається на Російську Федерацію як на державу-окупанта відповідно до норм і принципів міжнародного права.

Положення документа стосуються кредитних договорів і договорів позик, укладених до 20 лютого 2014 року з внутрішньо переміщеними особами з АР Крим і Севастополя, та до 14 квітня 2014 року – для договорів з ВПО з окупованих територій Донецької та Луганської областей, а також території проведення АТО/ООС.

Читайте також: Ощадбанк продовжив дію платіжних карток переселенців до кінця літа

Закон набирає чинності через місяць з дня його опублікування.

Як повідомлялося, Верховна Рада 14 липня ухвалила Закон "Про внесення змін до Закону України "Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб" щодо звільнення внутрішньо переміщених осіб від негативних наслідків невиконання грошових зобов'язань", за нього проголосували 339 народних депутатів.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-