В Україні можуть дозволити змішування Pfizer та Moderna – МОЗ розробляє інструкцію

В Україні можуть дозволити змішування Pfizer та Moderna – МОЗ розробляє інструкцію

Укрінформ
Міністерство охорони здоров'я розглядає питання щодо комбінування м-РНК вакцини при проведенні щеплення проти COVID-19.

Як передає Укрінформ, про це в інтерв'ю виданню "Апостроф" сказав заступник міністра охорони здоров'я, головний державний санітарний лікар Ігор Кузін.

Міністерство охорони здоров'я України ухвалює подібні рішення, спираючись на результати міжнародних досліджень, рекомендації виробника вакцини й аналізу аналогічного досвіду інших держав.

Читайте також: Від штаму Delta найкраще захищає комбіноване COVID-щеплення - вчені

"Національна технічна група експертів з питань імунізації, як головний дорадчий орган МОЗ, рекомендувала дозволити так зване мікшування (змішування) вакцини, але при чіткому дотриманні певних умов. Йдеться про можливість введення другої дози препарату Comirnaty/Pfizer-BioNTech після першої дози м-РНК вакцини Moderna, якщо немає можливості закінчити вакцинацію таким же препаратом. Також, якщо у людини була важка алергічна реакція організму на першу дозу векторної вакцини від AstraZeneca, дозволяється ввести другу дозу Comirnaty за рішенням лікаря", - сказав Кузін.

Читайте також: ЕМА поки не рекомендує «змішування» COVID-вакцин

Головний держсанлікар додав, що відповідне рішення групи експертів уже є. За його словами, розглядається питання про оформлення відповідного наказу та розробку детальних покрокових інструкцій.

Як повідомляв Укрінформ, від початку вакцинальної кампанії щеплено 3 099 711 людей, з них отримали 1 дозу – 3 099 709, повністю імунізовані та отримали 2 дози – 1 712 791 особа (із них двоє осіб отримали одну дозу за кордоном). Загалом проведено 4 812 500 щеплень.

Фото: EPA

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-