Блінкен зустрівся з головою Наглядової ради Меморіального центру Голокосту «Бабин Яр»

Блінкен зустрівся з головою Наглядової ради Меморіального центру Голокосту «Бабин Яр»

Укрінформ
У Вашингтоні відбулася зустріч державного секретаря США Ентоні Блінкена з членами Наглядової ради Меморіального центру Голокосту «Бабин Яр» — відомим радянським дисидентом та правозахисником Натаном Щаранським та сенатором Джо Ліберманом.

Як передає Укрінформ, про це повідомляється на сторінці Меморіального центру.

"Ми вдячні за такий теплий і дружній прийом. Сполучені Штати Америки відіграють провідну роль у захисті та просуванні прав людини й демократичних цінностей. Боротьба проти антисемітизму, проявів ксенофобії та нетерпимості для мене є маркером розвитку людства. Ми були раді проінформувати Держсекретаря США про прогрес вкрай важливого для України й усієї Східної Європи проєкту меморіалізації жертв Голокосту від куль. Бабин Яр у Києві – найвідоміший символ цієї міжнародної трагедії", — сказав голова Наглядової ради Меморіального центру Голокосту Натан Щаранський.

Він відзначив безпрецедентну підтримку Президента України Володимира Зеленського, яка вже цього року дозволить відкрити першу чергу меморіально-музейного комплексу в Бабиному Яру.

"Пам’ять про жертв нацистів була стерта радянським режимом протягом півстоліття. Але зараз, із набуттям Україною справжньої незалежності, ми бачимо реальні зміни. Меморіал дозволить передавати пам’ять і вчити нові покоління, розвивати їх і змінювати світ на краще", — наголосив Щаранський.

Читайте також: У Києві планують провести громадські слухання щодо українського проєкту меморіалізації Бабиного Яру

Держсекретар Ентоні Блінкен під час зустрічі відзначив діяльність Натана Щаранського у боротьбі за права політичних в'язнів, а також підтримав заклик до спільної боротьби з усіма формами антисемітизму.

«Для мене було честю зустрітися з відомим радянським дисидентом і правозахисником Натаном Щаранським. Сполучені Штати повторюють його заклик до звільнення політичних в’язнів по всьому світу, і ми приєднуємося до нього в засудженні антисемітизму у всіх його формах», – зазначив Блінкен на своїй офіційній сторінці у Tвітері.

Як повідомляв Укрінформ, 14 травня, у День пам’яті українців, які рятували євреїв під час Другої світової війни, в Києві у Бабиному Яру урочисто відкрили символічну синагогу «Місце для роздумів».

Наприкінці червня 2020 року міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко інформував про те, що Меморіальний комплекс у Бабиному Яру, побудований державою, відкриють у 2021 році.

 Фото: babynyar.org

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-