В ОП обговорили пришвидшення вакцинації та реалізацію проєктів «Великого будівництва»

В ОП обговорили пришвидшення вакцинації та реалізацію проєктів «Великого будівництва»

Укрінформ
Ситуацію з готовністю лікарень до прийому COVID-хворих, пришвидшення вакцинації та реалізацію проєктів «Великого будівництва» обговорили на нараді під головуванням заступника керівника ОП Кирила Тимошенка.

Як передає Укрінформ, про це повідомляється на сайті глави держави.

На щотижневій селекторній нараді під головуванням заступника керівника Офісу Президента Кирила Тимошенка та за участі голів обласних державних адміністрацій обговорили питання готовності лікарень до прийому хворих на COVID-19, пришвидшення вакцинації населення та стан реалізації проєктів у межах програми Президента Володимира Зеленського «Велике будівництво».

Як повідомив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко, з 257 лікарень, які визначені для госпіталізації хворих на коронавірусну хворобу, 190 відповідають вимогам, що визначені Національною службою здоров’я. Для інших, які є лікарнями другої хвилі, будуть виписані окремі вимоги, щоб з ними швидше уклали контракти. Що ж до дитячих лікарень, то в кожній області визначено по одному такому закладу.

Тимошенко закликав голів ОДА вирішити питання із забезпеченням наявності в лікарнях ліжок з централізованою подачею кисню для госпіталізації дітей, хворих на COVID-19.

Заступник керівника Офісу Президента наголосив, що ведеться підготовка до комунікаційної кампанії стосовно того, що вакцинація проти COVID-19 уже відкрита для всіх категорій населення, а всі центри масової вакцинації працюють сім днів на тиждень. Це відбудеться після ухвалення МОЗ рішення про перехід до 5-го етапу вакцинації.

«У нас має бути щонайменше один великий головний центр масової вакцинації в кожному обласному центрі. Крім того, центри масової вакцинації мають бути відкриті в кожному районному центрі та в містах, у яких проживає понад 100 тисяч населення», - зазначив Тимошенко.

Він також поставив завдання організувати підвезення людей до центрів масової вакцинації в усіх містах, районах та ОТГ, оскільки слід прискорювати темпи вакцинації.

Читайте також: В Україні можуть відкрити пункти COVID-вакцинації в аптеках

Своєю чергою Ляшко додав, що потрібно відкрити всі 3300 кабінетів для щеплення по всій країні, які були визначені, та розподілити між ними вакцини. Цього тижня керівник МОЗ планує особисто перевірити виконання визначеного завдання в кількох областях.

Щодо стану реалізації програми «Велике будівництво», Тимошенко нагадав, що у 2021 році має бути завершений 741 об’єкт по всій країні - і наголосив, що стосовно жодного об’єкта терміни здачі змінюватися не будуть. Він поставив завдання пришвидшитися на тих об’єктах, де торги ще тривають або взагалі не оголошені, не підписані договори, не розпочаті будівельно-монтажні роботи.

Під час наради міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко нагадав, що Верховна Рада ухвалила зміни до держбюджету зі спрямування 1 млрд грн на ремонтно-реставраційні роботи щодо пам’яток культурної спадщини національного значення, які перебувають у комунальній власності.

Міністр культури попросив голів ОДА найближчими днями подати до міністерства та Офісу Президента дані щодо двох найбільш пріоритетних об’єктів зі стовідсотковою готовністю проєктно-кошторисної документації та експертизою станом на 2021 рік, з актуальною вартістю робіт, матеріалів і послуг, підготувати документи для оголошення тендерів.

Окремо Тимошенко зауважив, що вже на понад 80% готові 28 знакових об’єктів до 30-річчя Незалежності у кожному регіоні, але декільком областям потрібно прискорюватися.

Читайте також: «Велике будівництво» посилить транзитний потенціал України - ОП

Щодо впровадження програми здорового харчування в українських школах, яка реалізується з ініціативи першої леді України Олени Зеленської, Кирило Тимошенко зазначив, що всім ОДА до 15 серпня потрібно здати необхідні об’єкти в експлуатацію. Також вони мають ухвалити остаточні рішення щодо зміни способу організації харчування дітей у закладах освіти.

Заступник голови Фонду державного майна Костянтин Кошеленко повідомив про стан реалізації програми малої приватизації. Таких об’єктів визначено вже 1005. За його словами, за результатами аукціонів уже очікуються надходження до бюджету 1,6 млрд грн, і цей обсяг лише зростатиме. Крім того, проводиться велика інвентаризація задля ефективного управління держмайном, а також передача функцій з управління позастатутним майном до ОТГ та ОДА.

Голова Консультативної ради у справах ветеранів війни, сімей загиблих (померлих) захисників України при Президентові Сергій Куніцин розповів, що відповідні ради вже практично створені в 20 областях, і цей процес значно пришвидшився після селекторних нарад в ОП.

Він повідомив про плани найближчим часом зібрати керівників обласних рад у справах ветеранів в Офісі Президента, підписати меморандум з Консультативною радою при главі держави, обговорити проблемні питання, а також підготовку до святкування 30-річчя Незалежності України.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-