У МКІП розповіли про шляхи формування україномовного середовища

У МКІП розповіли про шляхи формування україномовного середовища

Укрінформ
У нашій країні слід створити умови, аби кожен міг розмовляти українською мовою легко і за власним бажанням. Зокрема, до україномовного середовища залучатимуть дітей і молодь.

Як передає Укрінформ, про це розповів перший заступник міністра культури та інформаційної політики Ростислав Карандєєв в ефірі телеканалу "Дом".

"У будь-якому випадку держава є інструментом примусу в тій чи іншій формі. Не є винятком і система державної освіти, де так чи інакше учень, школяр, студент має отримати ті знання і в тому форматі, які визначені державними стандартами, державними документами. Одним із таких стандартів є мова навчання, донесення студентові, учневі інформації українською мовою. В результаті, перебуваючи в україномовному середовищі, дитина, юний громадянин, сприймає це середовище, воно стає для неї рідним і близьким", - зазначив Карандєєв.

На його думку, саме споживання інформації українською мовою є важливим фактором її використання в побуті: "Подивився, наприклад, російськомовний фільм. Ти його обговорюватимеш із друзями, найімовірніше, теж російською мовою. Це легше та простіше. Але якщо ти дивишся фільм, цікавий фільм українською мовою, то підсвідомо, мені здається, набагато легше буде і говорити про нього українською мовою".

Читайте також: У МКІП закликають молодь переходити в інтернеті на українську

Важливим є і державне регулювання використання української мови, зокрема у сфері обслуговування та в інформаційному просторі. "Це теж правильно, це захист держави та своєї незалежності. Але це все робиться абсолютно чесно і спокійно, без приниження і зменшення можливостей для людей, будь-яких громадян України, використовувати у своєму житті й іншу мову. Як російську, так і мови тих національних меншин, до яких належать наші громадяни", - наголосив Карандєєв.

Як повідомляв Укрінформ, з 16 липня 2021 року набрали чинності частини 2-6, 8 статті 23 закону "Про забезпечення функціонування української мови як державної", якою унормовано застосування державної мови у сфері культури.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-