Депутати відхилили законопроєкт про застосування силовиками електрошокерів

Депутати відхилили законопроєкт про застосування силовиками електрошокерів

Укрінформ
Верховна Рада на позачерговому засіданні у четвер відхилила законопроєкт про застосування електрошокерів під час затримання озброєних осіб.

Як передає кореспондент Укрінформу, за ухвалення законопроєкту №4375 "Про внесення змін до статті 45 Закону України "Про Національну поліцію" щодо надання дозволу правоохоронцям застосувати електрошокові пристрої контактної та контактно-дистанційної дії під час затримання озброєних осіб в першому читанні проголосували 126 народних депутатів за мінімально необхідних 226.

За відправлення на повторне перше читання депутатам також забракло голосів. Таким чином законопроєкт вважається відхиленим.

Читайте також: Керівник патрульної поліції випробував на собі електрошокер Taser

Згідно із пояснювальною запискою до законопроєкту, його метою було вдосконалення правових підстав застосування поліцейськими електрошокових пристроїв контактної та контактно-дистанційної дії.

Так, проєктом закону передбачалося розширення переліку можливих ситуацій, в яких поліцейському уповноваженому дозволятиметься застосування електрошокових пристроїв. Зокрема, це стосувалося затримання особи, яка чинить збройний опір або намагається втекти з-під варти; затримання озброєної особи, яка погрожує застосуванням зброї та інших предметів, що загрожують життю чи здоров’ю людей, у тому числі поліцейського.

Крім того, законопроєктом пропонувалося установити підставу застосування електрошокерів для відбиття нападу тварини, що загрожує життю або здоров’ю особи.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-