Більшість українців готові вакцинуватися проти коронавірусу - ЮНІСЕФ

Більшість українців готові вакцинуватися проти коронавірусу - ЮНІСЕФ

Дослідження
Укрінформ
Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) в Україні презентував результати опитування «Ставлення до вакцинації від COVID-19», проведеного в березні дослідницькою агенцією Info Sapiens за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

Як передає Укрінформ, про це повідомляє пресцентр ЮНІСЕФ в Україні.

Дослідження показало, що для багатьох COVID-19 - уже особистий досвід.

Зокрема, 66% опитаних стикалися із COVID-19 у своєму оточенні, а 22% хворіли самі. Про те, що хвороба мала тяжкі наслідки для них або людей із близького оточення, розповіли 43% респондентів.

Ще понад дві третини (71%) опитаних вважають пандемію загрозою для себе та своєї родини. Серед людей, старших від 60 років, цей показник вищий і становить 81%, додають у фонді.

"Ефективним способом захиститися від COVID-19 більшість українців вважають вакцинацію. Якби була змога безоплатно прищепитися від COVID-19, 63% опитаних хотіли б це зробити, проте 31% з них — лише певною вакциною. Старше покоління виявило більшу готовність: 71% людей від 60 років згодні безоплатно прищепитися від COVID-19", - ідеться у дослідженні.

Головними причинами вакцинуватися від COVID-19 українці вважають:

- щоб не хворіти на коронавірус, не мати ускладнень від хвороби - 83%;

- щоб не інфікувати інших - 66%.

Зазначається, що 67% людей старшого віку порадили б своїм родичам безоплатно вакцинуватися від COVID-19.

Як показало опитування, високий авторитет мають сімейні лікарі: 64% українців загалом і 72% людей від 60 років дослухаються до порад сімейного лікаря, приймаючи рішення про щеплення.

Дані дослідження засвідчують довіру українців і до рутинної вакцинації. Із твердженням «важливо, щоб дитина була вакцинована, мала щеплення» скоріше погоджуються 78% українців загалом і 84% осіб, старших від 60 років.

Читайте також: Між кваліфікацією педагога та відмовою від вакцинації немає зв'язку - освітній омбудсмен

Близько 70% опитаних вважають вакцинацію ефективною в запобіганні небезпечним хворобам і 63% - безпечною.

Це означає, що більшість людей в Україні розуміють потребу щеплень для того, щоб захистити себе і своїх дітей від таких небезпечних хвороб, як, наприклад, туберкульоз, правець, кір, дифтерія, кашлюк.

Дослідження проводилося методом телефонних інтерв’ю (дзвінки на мобільні телефони тривалістю до 15 хв). Було опитано 2 027 осіб, старших від 18 років, в усіх регіонах України, за винятком АР Крим і непідконтрольних урядові тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей. Вибірка репрезентативна дорослому населенню України та відповідає даним Державної служби статистики станом на 1 січня 2020 року за статтю, віком, розміром населеного пункту та макрорегіоном.

Фото: UNICEF

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-