ВООЗ очікує, що ситуація з пандемією стабілізується у найближчі півтора року - епідеміолог

ВООЗ очікує, що ситуація з пандемією стабілізується у найближчі півтора року - епідеміолог

Укрінформ
Поява вакцин проти коронавірусної інфекції поліпшила прогнози розвитку пандемії; ВООЗ очікує стабілізацію у найближчі півтора року.

Про це повідомила головний спеціаліст МОЗ за спеціальністю «Епідеміологія» Наталія Виноград на пресконференції в Укрінформі.

«Прогноз набагато кращий з огляду на те, що з'явилася ціла лінійка дуже різнопланових вакцин. Їх зараз із тих, що офіційно використовують на планеті, є 13. Якщо буде нарощення випуску цих вакцин із більшим охопленням населення планети, то сьогодні складений прогноз, який свідчить, що була найбільша, третя, хвиля», - сказала Виноград.

Читайте також: У ВООЗ вважають передчасним розглядати рекомендацію про три щеплення вакциною Pfizer

За її словами, ВООЗ прогнозує стабілізацію ситуації у найближчі півтора року із виведенням COVID-19 у сезонне захворювання. Водночас вона підкреслила, що прогноз залежить від адекватного використання технологій стримування пандемії різними країнами.

Виноград поінформувала, що, виходячи з наявних даних, створився прошарок людей, які мають захист за рахунок постінфекційного імунітету. Загалом до кінця цього року 100 країн планують досягнути показника наявності імунітету проти COVID-19 у 60% населення.

Як повідомлялося, станом на ранок понеділка в світі загалом із початку пандемії підтверджено 142 017 767 випадків COVID-19, зокрема 3 033 003 летальних. До першої трійки за числом заражених входять США (32 404 454), Індія (15 061 919) та Бразилія (13 943 071).

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-