В Україну можуть завезти «каліфорнійський» штам коронавірусу - лікарка

В Україну можуть завезти «каліфорнійський» штам коронавірусу - лікарка

Укрінформ
Інтенсивне спілкування між людьми підвищує ймовірність виникнення нових штамів коронавірусу.

Про це під час пресконференції, організованої Укрінформом, повідомила завідувачка кафедри епідеміології Харківського національного медичного університету Тетяна Чумаченко.

"Чим інтенсивніше йде спілкування людей, тим більша ймовірність виникнення нових штамів вірусу, які укореняться серед населення. Якби люди дотримувалися дистанції, то навіть якби виникла нова мутація, то вона не зміцнювалася серед людей", - сказала Чумаченко.

За її словами, крім виявлених британського та південноафриканського штамів коронавірусу, існує ймовірність, що в Україну може бути занесений каліфорнійський штам. Нові мутації вірусу виявляються щотижня, підкреслила експертка, однак не всі вони мають підвищену агресивність і закріплюються серед людей.

Читайте також: Більша частина нових випадків COVID-19 у Грузії припадає на «британський» штам

Як повідомлялося, на початку квітня міністр охорони здоров'я Максим Степанов заявив, що британський штам коронавірусу зафіксовано в усіх регіонах України, а в двох областях - ще й новий південноафриканський штам. Крім того, в лабораторії Лондона підтвердили циркуляцію "українського варіанту" британського штаму кopoнавіpусу серед жителів Кіровоградщини.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-