«Медзакупівлі» переносять терміни придбання ліків - МОЗ затримує документи

«Медзакупівлі» переносять терміни придбання ліків - МОЗ затримує документи

Укрінформ
Державне підприємство "Медичні закупівлі України" заявляє, що через затримку з отриманням необхідних документів з боку Міністерства охорони здоров'я зміщується закупівельний цикл у 2021 році.

Як передає Укрінформ, про це держпідприємство повідомляє у Фейсбуці.

"На жаль, вимушені констатувати, що через затримку із отриманням необхідних для закупівлі документів від головного розпорядника коштів закупівельний цикл зміщується. Ми очікуємо конструктивної співпраці від всіх структур, залучених до закупівельних процедур, та якнайшвидшого ухвалення всіх документів, необхідних для старту. Зі свого боку ДП МЗУ зробить все можливе, щоб зменшити можливі наслідки затримок зі стартом", - йдеться у повідомленні.

Читайте також: Прибуття вакцини в Україну: у «Медзакупівлях» прокоментували заяву «Лекхіму»

У "Медзакупівлях" пояснюють, що відповідно до Закону України "Про публічні закупівлі" після попередньої підготовки тендери, від моменту оголошення, тривають мінімум 2,5 місяці. Ще місяць триває процедура обміну документами із переможцем тендеру та укладання договорів. Поставка товарів може відбуватися від 4 місяців і довше, бо залежить від терміну виробництва товарів.

Станом на сьогодні з необхідних для початку закупівель документів затверджені перелік товарів, паспорт бюджетної програми на 2021 рік та потреба за 12 напрямками із запланованих 19. Водночас "Медзакупівлі" очікують від МОЗ затвердження потреби за 7 напрямками закупівель (доросла та дитяча онкологія, доросла та дитяча гемофілія, ювенільний ревматоїдний артрит, муковісцидоз, легенева артеріальна гіпертензія) та медико-технічних вимог по кожній номенклатурній позиції.

Читайте також: «Медзакупівлі» розраховують на початок закупівель ліків за держпрограмами у березні

Згідно з повідомленням, держпідприємство уже провело аналіз ринку та визначило категорійні стратегії по кожному з доведених 19 напрямів, сформувало та надало коментарі по затверджених номенклатурних позиціях до МОЗ, провело ринкові консультації з потенційними учасниками закупівель.

Як повідомлялося, раніше ДП "Медичні закупівлі України" розраховувало розпочати закупівельні процеси у березні. Однак станом на середину березня держпідприємство отримало потребу лише за 9 напрямками із 19 і не отримало затверджених медико-технічних вимог до товарів.

Зі свого боку, МОЗ раніше повідомляло про зрив закупівель за 2020 рік за низкою напрямків, які мало провести ДП "Медичні закупівлі".

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-