У МОЗ розповіли про зафіксовані побічні ефекти COVID-вакцинації, їх – понад 800

У МОЗ розповіли про зафіксовані побічні ефекти COVID-вакцинації, їх – понад 800

Укрінформ
З початку вакцинації зафіксовано 816 повідомлень про побічні ефекти. 

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Державний експертний центр МОЗ.

"Порівняно з попереднім періодом відсоток виникнення несприятливих подій після імунізації (НППІ) зменшився і складає 0,28% (в першому звіті – 0,35%). Загалом у період з 24.02 до 04.04 до Центру надійшло 816 карт-повідомлень про несприятливі події", - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що переважна більшість із них - 99,1% – несерйозні. У 94,73% випадків прояви НППІ були передбаченими, тобто, відповідали наявній інформації в інструкції для медичного застосування.

Читайте також: В ЄС внесли тромби до списку рідкісних побічних ефектів AstraZeneca

Так у 66,8% повідомлялося про загальні розлади та розлади у місці введення: підвищення температури, втомлюваність, лихоманка, грипоподібний стан тощо. В 11,8% повідомлялося про розлади з боку опорно-рухового апарату - міалгія, артралгія . В 11,7% повідомлення стосувалися невралгічних розладів: головний біль, сонливість або безсоння, тремор тощо. У 1,6% повідомлень йшлося про розлад із боку шлунково-кишкового тракту.

Як повідомляв Укрінформ, в Україні за добу 6 квітня першу дозу вакцини від COVID-19 отримали 15 585 осіб, з початку кампанії щеплено 320 265 осіб, з яких завершили вакцинацію (отримали 2 дози) 2 особи.

Читайте також: Вакцина CoronaVac викликає вищу імунну відповідь у жінок - науковці

Вакцинація проти COVID-19 в Україні розпочалася 24 лютого 2021 року. Вона відбуватиметься в п’ять етапів. На першому етапі щеплюватимуть медичних працівників ковідних лікарень, бригади екстреної допомоги, співробітників лабораторій, що тестують на COVID-19, мешканців та персонал будинків для людей похилого віку і військових на фронті. Усі щеплення є добровільними й безоплатними.

На сьогодні Україна отримала 500 тис. доз вакцини Covishield виробництва індійського Інституту сироватки крові. Ця вакцина схвалена для екстреного застосування Всесвітньою організацією охорони здоров'я (ВООЗ). Дозвіл на її використання також дали Велика Британія, Європейський Союз та Індія. В Україні вакцину зареєстрували 22 лютого 2021 року.

Читайте також: МОЗ отримало 689 повідомлень про побічні реакції після вакцинації

Крім того, в Україну прибуло 215 тис. доз вакцини CoronaVac виробництва китайської компанії Sinovac Biotech. Вакцина Sinovac (CoronaVac) спершу повинна пройти лабораторний контроль Міністерства охорони здоров’я. Вона також знаходиться на останніх стадіях погодження Всесвітньою організацією охорони здоров’я для екстреного застосування. В Україні вакцину зареєстрували 9 березня 2021 року.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-