МОЗ отримало 689 повідомлень про побічні реакції після вакцинації

МОЗ отримало 689 повідомлень про побічні реакції після вакцинації

Укрінформ
В Україні упродовж першого місяця вакцинації від COVID-19 до Державного експертного центру МОЗ надійшло 689 повідомлень про побічні реакції.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє у Фейсбуці ДП "Державний експертний центр МОЗ України".

Управління фармаконагляду Державного експертного центру Міністерства охорони здоров'я оприлюднило аналіз несприятливих подій після імунізації (НППІ) у період з 24 лютого по 28 березня.

“Протягом першого місяця вакцинації до Центру надійшло 689 карт-повідомлень про НППІ. Відсоток виникнення НППІ після майже 200 тисяч введених доз Covishield (Ковішелд) склав 0,35%”, - ідеться у повідомленні.

Читайте також: За добу від коронавірусу щепили понад 14 тисяч українців

Переважна більшість випадків (92, 8%) – це несерйозні побічні реакції.

Серед поширених проявів:

- розлади у місці введення (65,73%);

- розлади з боку опорно-рухового апарату (12,98%);

- неврологічні розлади (11,96%).

Як повідомлялося, вакцинація проти COVID-19 в Україні розпочалася 24 лютого. Вона відбуватиметься в п’ять етапів. На першому етапі щеплюватимуть медичних працівників ковідних лікарень, бригади екстреної допомоги, співробітників лабораторій, що тестують на COVID-19, мешканців та персонал будинків для людей похилого віку та військових на фронті. Усі щеплення є добровільними й безоплатними.

Читайте також: Ефективність вакцин від Pfizer та Moderna довели в реальних умовах

На сьогодні Україна отримала 500 тис. доз вакцини Covishield виробництва індійського Інституту сироватки крові. Ця вакцина схвалена для екстреного застосування Всесвітньою організацією охорони здоров'я (ВООЗ). Дозвіл на її використання також дали Велика Британія, Європейський Союз та Індія. В Україні вакцину зареєстрували 22 лютого 2021 року.

Також, в Україну прибуло 215 тис. доз вакцини CoronaVac виробництва китайської компанії Sinovac Biotech. Вакцина Sinovac (CoronaVac) спершу повинна пройти лабораторний контроль Міністерства охорони здоров’я. Вона знаходиться на останніх стадіях погодження Всесвітньою організацією охорони здоров’я для екстреного застосування. В Україні вакцину зареєстрували 9 березня 2021 року.

В Україні станом на 30 березня лабораторно підтверджені 1 662 942 випадки COVID-19, з них за добу – 10 533.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-