Вирубка лісів та розкрадання надр: торік виявили майже 4,5 тисячі злочинів проти екології

Вирубка лісів та розкрадання надр: торік виявили майже 4,5 тисячі злочинів проти екології

Укрінформ
Національна поліція у 2020 році виявила майже 4 500 кримінальних правопорушень проти довкілля, кожне третє таке кримінальне провадження скероване до суду.

Про це повідомив перший заступник голови Національної поліції Євген Коваль, інформує пресслужба МВС, передає Укрінформ.

«У 2020 році працівники Національної поліції виявили майже чотири з половиною тисячі кримінальних правопорушень проти довкілля. Кількість розкритих таких злочинів збільшилась у півтора рази - з 713 до 1304. Тож із загальної кількості кожне третє провадження скероване до суду. А за два місяці цього року вже зареєстровано понад 800 таких злочинів», - повідомив він.

При цьому, за словами Коваля, торік правоохоронці виявили майже 2 600 фактів порушення захисту рослин, лісового та природно заповідного фонду. Як уточнюється, у майже 600 кримінальних правопорушеннях, передбачених статтею 246 ККУ, фігурантам було повідомлено про підозру, а сума збитків за цими злочинами становить понад 98 млн грн.

Також торік поліцейські виявили понад 400 фактів порушення правил охорони або використання надр, і фактично в кожному третьому злочині фігурантам повідомлено про підозру, а сума збитків тут сягає майже 900 млн грн.

Перший заступник голови Національної поліції зазначив, що питання захисту екології останніми роками стає все актуальнішим.

«Аби попереджати та виявляти такі правопорушення, Національна поліція спільно із Державним агентством лісових ресурсів України організувала ряд превентивних заходів. Зокрема, у 2020 році створено мобільні групи, які провели понад 40 тисяч рейдів для попередження незаконної порубки лісу», - сказав Коваль.

Він поінформував, що, окрім того, у період міграції осетрових видів риби до природних нерестилищ в акваторіях Дніпровсько-Бузького лиману, річок Південний Буг і Дніпро в Херсонській та Миколаївській областях підрозділи водної поліції організували профілактичні заходи під умовною назвою «Нерест», у результаті яких було складено понад 5,5 тис. протоколів. Сума збитків від незаконного вилову водних біоресурсів склала понад 108 млн грн, при цьому було попереджено збитків державі на суму понад 200 млн грн.

Окремо перший заступник глави Нацполіції повідомив, що підрозділи поліції постійно протидіють незаконному видобутку бурштину. Зокрема, у 2019 році ККУ було доповнено статтею 240-1, яка передбачає відповідальність за незаконне видобування, збут, придбання, передачу, пересилання, перевезення, переробку бурштину.

Читайте також: В Україні поскаржитись на погану екологію можна через SaveEcoBot

«Це нововведення дозволило суттєво підвищити ефективність боротьби із незаконним промислом цього виду корисних копалин. Впродовж 2020-го року розпочато майже 130 кримінальних проваджень (щодо цього - ред.). Як наслідок - із незаконного обігу вилучено майже чотири тонни дорогоцінного каміння», - сказав Коваль.

Також він звернув увагу на необхідності розробки нормативно-правового акта, який врегулює порядок взаємодії між органами прокуратури, досудового розслідування, Державної екологічної інспекції, Державного агентства рибного господарства, Державного агентства лісових ресурсів та інших зацікавлених органів, зокрема і щодо напрацювання механізму інформування поліції про виявлення працівниками контролюючих органів порушень у сфері охорони довкілля.

Як повідомлялося, голова СБУ Іван Баканов заявив, що упродовж 2020-2021 років за матеріалами Служби безпеки України різні правоохоронні органи відкрили 184 кримінальні провадження стосовно екологічних злочинів.

Фото: galagov.tv

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-