Українські серіальні видання занесуть у міжнародну базу ІSSN

Українські серіальні видання занесуть у міжнародну базу ІSSN

Відео
Укрінформ
Україна долучилася до автоматизованої інформаційної системи серіальних видань ІSSN, що охоплює весь діапазон зафіксованих знань.

Про це на брифінгу в Укрінформі повідомили представники Державної наукової установи «Книжкова палата України імені Івана Федорова».

Як розповіла завідувачка відділу ISBN/ISBN/ISSN Книжкової палати України, представниця Національної комісії України у справах ЮНЕСКО — МЗС України Ірина Погореловська, інформаційна система серіальних видань ІSSN вміщує дані про всі періодичні видання в країні.

«Перший вид серіальних видань – це газети, журнали, які виходять через заздалегідь визначений проміжок часу – щорічно, щотижнево, що кожного місяця чи кварталу. Інший вид серіального видання – це продовжуване видання, яке виходить у міру накопичення матеріалу й заздалегідь не визначеним проміжком часу – наприклад, науковий збірник, який може вийти одного року одним випуском, а наступного – у двох чи більше. І третя категорія серіальних видань – це серійні видання, випуски яких є частиною серії», - розповіла Погореловська.

Читайте також: Журнал «Архіви України» тепер можна читати онлайн

За її словами, з розвитком інформаційних технологій з’явилися електронні, онлайн видання, і міжнародна система ІSSN розширила свої повноваження й масштаби для того, щоб можна було охопити весь пласт знань кожної країни. Міжнародний центр ІSSN має портал, на якому розміщено інформацію по всіх країнах-учасницях системи ІSSN щодо ідентифікації серіальних видань.

«Така ідентифікація є дуже важливою для нашої країни, тому що таким чином ми інтегруємося у міжнародний простір і репрезентуємо Україну на міжнародному рівні. Всі науковці світу чудово знають про міжнародний центр ІSSN і всі звертаються до відкритої бази серіальних видань і таким чином дізнаються про наукові, культурні, політичні напрямки – тобто, про життя нашої країни. Таким чином ми проявляємося на мапі світу й, беручи участь у таких міжнародних організаціях, Україна підвищує свій статус на політичній арені», - наголосила Погореловська.

Читайте також: В Укрдержархіві сказали, чому не можуть оприлюднити імена політиків-агентів КДБ

Міжнародний центр ІSSN заснований у Парижі в результаті угоди між ЮНЕСКО та урядом Франції з метою впровадження й експлуатації автоматизованої інформаційної системи серіальних видань, що охоплює весь діапазон зафіксованих знань. Міжнародний центр ІSSN координує діяльність національних центрів ІSSN, які здійснюють реєстрацію серіальних видань, що передбачає ідентифікацію назви кожного окремого серіального видання, надання йому унікального Міжнародного стандартного номера ІSSN. На сьогодні, включно з Україною, учасниками цієї системи є 90 країн світу.

Функції національного центру ISSN в Україні виконує Державна наукова установа «Книжкова палата України імені Івана Федорова».

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-