Хакери ФСБ атакували урядові ресурси України

Хакери ФСБ атакували урядові ресурси України

Укрінформ
Співробітники СБУ заблокували масштабну кібератаку підконтрольного ФСБ РФ хакерського угруповання «Armageddon» на урядові ресурси України.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє пресслужба СБУ.

«Кіберфахівці Служби безпеки України заблокували масштабну кібератаку підконтрольного ФСБ РФ хакерського угруповання «Armageddon». Через дії хакерів куратори з країни-агресора могли отримати доступ до секретних даних вищих органів державної влади України», - йдеться в повідомленні.

Як зазначається, завдяки оперативному реагуванню СБУ вдалося нейтралізувати наслідки та усунути передумови для потенційного несанкціонованого доступу російських спецслужб до державних інформаційних ресурсів.

Про виявлені кіберзагрози СБУ поінформувала органи державної влади через платформу «MISP-UA». На цій платформі Ситуаційний центр кібербезпеки СБУ розмістив: відповідні індикатори кіберзагроз; рекомендації щодо заходів із виявлення і попередження фактів несанкціонованого втручання; інструменти для пошуку шкідливого програмного забезпечення.

Читайте також: Кіберполіція викрила банду хакерів, яка викрала у бізнесменів мільйони

У пресслужбі також повідомили, що СБУ провела широкомасштабні заходи для локалізації кібератаки спецслужб РФ спільно з Національним координаційним центром кібербезпеки при РНБО та у взаємодії з центральними органами виконавчої влади.

Наразі СБУ спільно з Департаментом нагляду у кримінальних провадженнях щодо злочинів, вчинених в умовах збройного конфлікту, Офісу Генерального прокурора вживає всі необхідні заходи для фіксації численних кібератак з боку іноземних спецслужб. Правоохоронці здійснюють ефективне розслідування кіберінцидентів для встановлення всіх причетних осіб і притягнення їх до кримінальної відповідальності.

Наголошується, що СБУ продовжує роботу з виявлення, фіксації і нейтралізації будь-яких проявів гібридної агресії РФ проти України, а також докладає всі зусилля для їх попередження.

Як повідомлялось, 15 березня Національний координаційний центр кібербезпеки при РНБО попередив про активну експлуатацію вразливостей у поширеному програмному продукті Microsoft Exchange. Станом на 12 березня 2021 року в Україні виявлено понад 1000 вразливих серверів Microsoft Exchange Server, з них 98,7% використовуються у приватному секторі.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-