Права захисників України: Президент утворив консультативну раду

Права захисників України: Президент утворив консультативну раду

Укрінформ
Президент Володимир Зеленський утворив Консультативну раду з питань забезпечення гарантій прав і основоположних свобод осіб, які брали участь у захисті України.

Відповідний указ № 93/2021 опублікований на сайті глави держави, повідомляє Укрінформ.

В ОП розповіли, що рішення про створення Консультативної ради як дорадчого органу було ухвалено Президентом з урахуванням “соціального напруження та запиту суспільства на доступ до справедливості й об’єктивного розгляду кримінальних проваджень і судових рішень у справах захисників України”.

Зазначається, що з проханням про створення при ОП Консультативної ради з питань забезпечення гарантій, прав і основоположних свобод осіб, які брали участь у захисті України, зверталися правозахисники спільно з народними депутатами.

Глава держави, підписавши відповідний указ, підтримав ідею створення такого дорадчого органу.

Читайте також: У Києві стартував онлайн-марафон до Дня українського добровольця

Як зазначила голова Консультативної ради Альона Вербицька, рада створюється для відстоювання прав людей, які захищали нашу державу. За її словами, з початку російської збройної агресії боронити Україну пішли тисячі добровольців, і деякі з них стали “жертвами недосконалого українського законодавства – сотні добровольців опинилися за ґратами та були засуджені за військові злочини за законами мирного часу”.

В Офісі глави держави додали, що нині відомі приклади судових розглядів, коли за виконання службових обов’язків особу намагалися засудити на понад 10 років ув’язнення.

«Європейська правова держава – це насамперед держава, у якій панує верховенство права та рівність усіх перед законом. Так сталося, що тривалий час з початку збройної агресії на сході України, анексії Криму не були враховані деякі обставини й не ухвалені відповідні закони, які надавали б можливість захистити права військовослужбовців та добровольців, які брали участь у захисті України», – зазначила Вербицька.

Читайте також: Таран виступає за створення військової поліції

Вона зауважила, що у таких справах є обставини, які потребують додаткового аналізу, більш глибокого вивчення, і саме для цього створюється Консультативна рада.

«Такі справи потрібно додатково аналізувати, звертати увагу на ті моменти, які не були враховані під час попереднього розгляду та ухвалення судового рішення», – додала вона.

За словами голови Консультативної ради, до її складу входитимуть народні депутати України, представники органів виконавчої влади, оборонних відомств, правозахисники та громадські діячі, буде можливість залучати також урядові та неурядові організації, зокрема, міжнародні, для отримання допомоги та консультацій.

Очікується, що робота Ради дасть змогу налагодити дієву комунікацію громадянського суспільства з низкою державних органів влади, питання розглядатимуться та обговорюватимуться за одним столом, а не через численні письмові запити та довгоочікувані відповіді, як це відбувалося раніше.

«Завдяки тому, що громадськість і депутати звернулися до Президента України і він підтримав цю ініціативу, створюється майданчик, на якому за одним столом будуть присутні і депутати, і представники потерпілої сторони, і органи виконавчої влади. Тобто буде відбуватися комунікація, яка створилася лише завдяки Президенту України. До цього ми писали запити, довго очікували відповіді, а тут буде можливість працювати більш ефективно», – резюмувала Вербицька.

Як повідомляв Укрінформ, раніше Офіс Президента ініціював створення механізму аналізу резонансних судових рішень щодо ветеранів війни на Донбасі та громадських діячів.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-