Україна проведе акцію з глобального озеленення «Greening of the Planet»

Україна проведе акцію з глобального озеленення «Greening of the Planet»

Укрінформ
Міндовкілля, Держлісагентство та Міністерство закордонних справ України ініціюють велику екологічну акцію «Greening of the Planet», метою якої є масштабне озеленення планети та привернення уваги до найбільшої проблеми століття – глобальної зміни клімату.

Про це перший заступник міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Богдан Боруховський сказав на пресконференції в Укрінформі.

«Всього-на-всього 6 дерев, висаджених людиною, можуть компенсувати викиди від автомобіля, якщо ним користуватися кожний день, наприклад, 25-30 км. Тобто, це науковий приклад, коли кожна людина знає, що вона є забруднювачем планети і може, посадивши дерево, компенсувати цим поглинання вуглецю і таким чином зробити вуглецеву нейтральність, про яку зараз говорить увесь світ», - сказав Боруховський.

За його словами, такі заходи можна розглядати як екологічне виховання не тільки українців, а й усіх жителів планети.

Адже за місяць тисячі свідомих громадян - від України до Сполучених Штатів Америки - об’єднаються заради спільної мети – зробити Землю зеленішою та стійкішою до кліматичних змін. «Ми стаємо спільно екологічними дипломатами, які несуть з України таку світлу та правильну ідею, яка дозволить нейтралізувати хоча б частину кліматичних загроз, які сунуться на нашу планету», - сказав заступник міністра.

Голова Державного агентства лісових ресурсів України Юрій Болоховець зазначив, що в Україні минулого року провели подібну акцію і тоді вона об'єднала багато людей різного віку, різних сфер діяльності. Захід був дуже успішний.

«Ця акція є надзвичайно корисною як для сьогодення, так і для майбутнього. Дуже приємно, що її масштаби стрімко розширюють. Маю надію, що це буде захід дійсно планетарного масштабу, який змінить ставлення людей до навколишнього середовища і змусить їх думати про майбутнє», - сказав він.

Болоховець пояснив, що завдання працівників Державного агентства лісових ресурсів - надати людям території, на яких можна висаджувати ці дерева, запропонувати садівний матеріал та пояснити, як саме правильно висаджувати дерева, аби вони росли та розвивалися.

Читайте також: У рамках екологічного проєкту 20 березня у 100 країнах висадять мільйон дерев за добу

За словами ініціаторки акції «Greening of the Planet», президента міжнародного жіночого бізнес-клубу «Business Woman Club» Ганни Крисюк, взяти участь в акції можна в таких форматах: учасник висадить власне дерево та надішле на офіційний сайт фото і геолокації; співорганізатор організує висадження 100 дерев в одній зі 100 країн; партнер надасть матеріально-технічну допомогу в реалізації проєкту.

У рамках акції «Greening of the Planet» буде висаджено один мільйон дерев за одну добу в різних куточках світу. Молоді дерева поглинають набагато більше вуглекислого газу та, відповідно, виділяють більше кисню. Навіть один мільйон висаджених дерев - це невеликий, але такий важливий внесок задля того, аби збільшити обсяги поглинання вуглекислого газу, який є рушієм глобального потепління, наголошують організатори заходу.

Читайте також: Статусом природно-заповідного фонду треба захистити 15% територій – Міндовкілля

Як зазначив ініціатор акції «Greening of the Planet», президент найбільшого ділового клубу «CEO Club Ukraine» Сергій Гайдайчук, тільки об'єднавшись усі разом люди зможуть запобігти екологічному колапсу. «Я закликаю усіх долучитися. Давайте разом робити нашу планету кращою. Лише разом – по-іншому бути не може», - сказав він.

Акція «Greening of the Planet» є продовженням проєкту «Озеленення України», в рамках якого 17 жовтня 2020 року було встановлено рекорд України – висаджено 2 мільйони дерев за 1 добу. Тоді понад 50 тис. українців долучилися до цього заходу. А вже поточного, 2021-го року, враховуючи екологічну ситуацію у світі, організатори вирішили долучити до озеленення й інші країни, а це понад 100 іноземних держав.

Фото: Павло Багмут

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-