Безпека дітей в інтернеті - рекомендації МОН

Безпека дітей в інтернеті - рекомендації МОН

Документ
Укрінформ
Міністерство освіти та науки розробило рекомендації для проведення додаткових профілактичних заходів закладами освіти та інформування батьків щодо безпеки дітей в інтернеті.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Міністерство освіти та науки України.

"Останнім часом збільшилася кількість випадків небезпечної поведінки дітей, що загрожує їхньому життю та здоров’ю. Зокрема, йдеться про вплив соціальних мереж в інтернеті. Для підвищення обізнаності вчителів, керівників закладів освіти, батьків та їхніх дітей МОН розробило рекомендації для проведення додаткових профілактичних заходів закладами освіти серед дітей та інформування батьків", - йдеться у повідомленні.

В МОН вважають, що не кожна дитина в Україні володіє достатнім рівнем знань щодо ризиків у цифровому середовищі та навичками безпечної поведінки в цифровому просторі.

"Діти мають право здобувати знання та підтримку у використанні цифрового середовища. Надавати таку підтримку є спільною відповідальністю батьків, педагогічних працівників, суспільства загалом", - повідомляють в міністерстві.

Читайте також: Загрози в мережі: омбудсмен пропонує створити «дитячий» підрозділ кіберполіції

Невід’ємною складовою цього процесу є організація профілактичних заходів.

"Найбільшої уваги щодо профілактики потребують підлітки (12-17 років), оскільки це етап активного формування самооцінки, інтересів, моральних уявлень, соціальних установок та потреби в спілкуванні з однолітками", - наголошують у МОН.

Під час організації таких заходів варто орієнтуватися на формування навичок безпечної поведінки в цифровому середовищі та здобуття знань щодо:

- прав людей (зокрема, права в цифровому середовищі);

- електронної участі (в ухваленні рішень);

- збереження здоров’я під час роботи з цифровими пристроями;

- механізмів захисту прав, що порушуються в інтернеті, а також способів отримати допомогу.

Міністерство радить батькам під час комунікації з дитиною:

- говорити про безпеку в інтернеті та допомагати розвивати критичне мислення, вчити робити аргументований вибір та нести відповідальність за його результати;

- будувати відкриті та довірливі стосунки з дитиною;

- формувати корисні звички використання ґаджетів та цифрового середовища та підвищувати самооцінку дитини, дозволяти дитині самостійно робити вибір і бути відповідальною за це;

- заохочувати користуватися ґаджетами в зонах видимості дорослих;

- встановлювати часові межі користування ґаджетами та контролювати додатки, ігри, вебсайти та соціальні мережі, якими користується дитина, та їх відповідність віку дитини;

- бути уважними до ознак страху чи тривоги, зміни поведінки, режиму сну та апетиту.

Читайте також: Захист дітей в інтернеті: Мінцифри співпрацюватиме з громадською організацією «МІНЗМІН»

У разі виявлення, що дитина стала жертвою будь-яких проявів насильства, експлуатації, вербування або маніпуляцій у цифровому просторі, варто одразу звертатися до Національної поліції України та надіслати повідомлення про правопорушення до департаменту кіберполіції Національної поліції України (цілодобово).

Психологічну допомогу та підтримку можна отримати за номерами телефонів:

- Національна гаряча лінія з питань протидії насильству та захисту прав дитини (понеділок – п'ятниця, з 12:00 до 16:00):

- 0 800 500 225 (безкоштовно зі стаціонарних),

- 16 111 (безкоштовно з мобільних);

онлайн-консультація для підлітків у Teenergizer;

- чатбот у Телеграм та Вайбер допоможе дізнатися, куди звертатися по допомогу.

Додаткову інформацію щодо безпеки дітей в інтернеті можна знайти на сайті МОН.

Як повідомляв Укрінформ, в Україні кожна п'ята дитина в старшій школі спілкувалася з незнайомцем в інтернеті про інтимні стосунки. Про це повідомила радник з питань захищеності в інтернеті при міністрі цифрової трансформації Анастасія Дякова.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-