Данішевська пояснила, чому делегати з’їзду суддів зобов'язані його проводити

Данішевська пояснила, чому делегати з’їзду суддів зобов'язані його проводити

Фото
Укрінформ
Голова Верховного суду Валентина Данішевська заявила, що проведення з’їзду суддів є конституційним обов’язком і делегати з’їзду не можуть дослухатися до закликів не проводити його.

Про це вона сказала під час вступного слова на ХVІІІ з’їзді суддів України, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“На жаль, ще достатньо низьким залишається рівень довіри тих людей, які складають своє враження від діяльності судової системи лише із засобів масової інформації. Значна або певна кількість таких людей сьогодні стоять на вулиці і супроводжують, умовно кажучи, наш з’їзд. Чого вимагають ці люди? Вони хочуть, щоби в органах суддівського врядування були люди з бездоганною репутацією, щоби це були доброчесні люди, професійні люди. Я думаю, що я висловлю спільну думку про те, що і ми цього хочемо, і ми цього прагнемо. Єдина різниця в тому, що нас закликають не проводити з’їзд. Але між тим це наш конституційний обов’язок. Ми не можемо дослухатися до пропозицій порушувати закон, ми зобов’язані формувати органи суддівського врядування та самоврядування. Ми зобов’язані виконувати свої конституційні функції”, - сказала Данішевська.

ХVIІІ з’їзд суддів України у Києві / Фото: Володимир Тарасов. Укрінформ

Вона закликала делегатів обрати достойних кандидатів до Вищої ради правосуддя, Конституційного суду та Ради суддів України.

“Ми повинні показати, що хоча ми ідемо своїм шляхом, ми проводимо цей з’їзд, але ми запропонуємо в наші органи саме таких людей, які мають бездоганну репутацію”, - додала голова ВС.

Данішевська також поінформувала, що у 2020 році судовою системою було розглянуто 3,5 мільйона справ і матеріалів.

“Це дещо менше, ніж у 2019 році, але це надзвичайна цифра. Це стільки людей ми прийняли у своїх судах, скільком людям ми надали відповідь на поставлені ними питання... Із цих 3,5 мільйона справ лише 13 % оскаржено до апеляційного суду. Шановні колеги, це дуже шикарна статистика. Це означає, що 80% наших рішень сприймаються людьми, що вони довіряють нашим рішенням”, - наголосила Данішевська.

Як повідомлялося, у Києві почав роботу ХVІІІ з’їзд суддів України. Він проходить у "Президент Готелі" під посиленою охороною поліції та Національної гвардії. Присутні також працівники ДСНС та медики.

На обговорення з’їзду винесені питання про обрання членів Вищої ради правосуддя, про обрання Ради суддів України (РСУ), про призначення судді Конституційного Суду України.

Окрім того, планується заслухати звіт РСУ про виконання завдань органів суддівського самоврядування щодо забезпечення незалежності судів і суддів, стан організаційного та фінансового забезпечення діяльності судів та інформацію голови Державної судової адміністрації про її діяльність, зокрема щодо організаційного, фінансового та матеріально-технічного забезпечення діяльності органів судової влади.

Читайте також: П’ятеро суддів зняли свої кандидатури з виборів до Вищої ради правосуддя

З’їзд триватиме 9-11 березня 2021 року.

Біля «Президент готелю», де відбувається з’їзд суддів щодо обрання членів Вищої ради правосуддя, відбулася акція «Ні з’їзду суддівської нечесті!» на підтримку Сергія Стерненка та проти запланованих виборів.

РСУ за рекомендацією МВС з міркувань безпеки вирішила перенести з'їзд суддів із приміщення Міжнародного центру культури та мистецтв ФПУ (“Жовтневий палац”) до "Президент Готелю".

Раніше посли країн "Великої сімки" закликали З’їзд суддів відкласти призначення до Вищої ради правосуддя та Конституційного Суду України до встановлення прозорих процесів відбору.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-