Боротьба зі стереотипами: Олена Зеленська зустрілася з учасницями проєкту СВОЯ

Боротьба зі стереотипами: Олена Зеленська зустрілася з учасницями проєкту СВОЯ

Фото
Укрінформ
Перша леді України Олена Зеленська та учасниці проєкту СВОЯ обговорили важливість позитивного висвітлення культурного різноманіття і толерантності у суспільстві.

Як передає Укрінформ, про це ідеться в повідомленні на сайті Президента України.

Дружина Президента запросила на зустріч учасниць проєкту СВОЯ, покликаного привернути увагу до мультикультурності українського суспільства.

За задумом авторок, проєкт СВОЯ повинен сприяти подоланню негативних гендерних стереотипів та міжетнічних упереджень серед українців.

Зустріч першої леді України Олени Зеленської з учасницями проекту СВОЯ / Фото: ОП

«Щоб так голосно заговорити про свою різність, але рівність, як героїні проєкт СВОЯ, потрібно мати велику сміливість, яку я дуже поважаю. Цей проєкт – про лідерство, про голос українок та важливість толерантності у суспільстві», – заявила Зеленська.

«Для мене це була зустріч про чути і бути почутим. Про біль, дискримінацію, наше суспільство та важливість теми толерантності і різноманітності для молодої держави. Дуже важливо, що такі теми звучать і піднімаються на найвищому рівні. Тільки разом ми можемо викоренити непорозуміння, прояви ксенофобії та будь-якої дискримінації на шляху до здорової нації», – наголосила головна редакторка «Української правди» Севгіль Мусаєва.

«Я дуже рада, що така зустріч відбулася, і дуже сподіваюся, що за підтримки першої леді ми не тільки зможемо висвітлити цю проблему, а й зробити практичні кроки для її вирішення», – зауважила співавторка ідеї проєкту, громадська діячка та мати українки з африканським корінням Сєлє - Марія Гайдар.

«Я вдячна пані Олені за увагу до проєкту СВОЯ, за розуміння важливості недискримінації. Наша зустріч була емоційною, теплою та надихаючою. І наше завдання – підсилити голос жінок, які зараз стикаються з дискримінацією, дати їм сили й віру в те, що ми можемо це змінити», – наголосила заступниця міністра економіки України, українка грецько-єврейського походження Світлана Панаіотіді.

«Історія кожної жінки нашого проєкту неймовірна, а пані Олена – дуже справжня і дуже своя. Це цінно – бути почутою й мати можливість розказати свою історію на найвищому рівні. Ця зустріч ще раз підтверджує мій позитивний досвід проживання в Україні й те, що тут можна бути ким завгодно та відчувати себе своєю», – заявила азербайджанка, громадська діячка та підприємиця, яка переїхала в Україну чотири роки тому разом з чоловіком-українцем, Зара Гусейнова.

«Більшість ромських жінок в Україні стикаються з множинною дискримінацією, зумовленою етнічним походженням, проживанням у сільських районах, статусом внутрішньо переміщених осіб тощо. Для комплексного вирішення проблем чекаємо на затвердження нової Ромської стратегії. Також важливо посилювати можливості участі ромських жінок у прийнятті рішень на різних рівнях. Будувати повагу в суспільстві до людей, незалежно від їхнього етнічного походження. Дякую за цей унікальний проєкт і можливість бути почутими», – сказала українка ромського походження, правозахисниця Зола Кондур.

Читайте також: Премія Women in Arts назвала першу володарку Особливої відзнаки

«За національністю я напівбілоруска, напів'єврейка. Найбільша дискримінація, з якою я стикалася, була в мене вдома, у Білорусі. Сюди ж я приїжджаю за свободою. Мені здається, що найбільше досягнення України в тому, що люди різних національностей можуть тут жити й реалізовуватись», – зауважила архітекторка і дизайнерка Лєра Бруміна.

«Зустріч була неймовірно душевною, як і сама перша леді. Ми говорили про те, як виховуємо своїх дітей, як через розмови з ними починаємо усвідомлювати важливість толерантності. Я дуже рада, що я і бренд the COAT by Katya Silchenko стали партнерами такого прекрасного соціального проєкту, і вважаю досягненням нашої молодої країни можливість людей з різних країн відчувати себе тут, як вдома», – наголосила дизайнерка Катя Сільченко.

«Перебуваю під приємним враженням від зустрічі з учасницями проєкту СВОЯ та Оленою Зеленською. Ми вперше зійшлися разом, і від цього поєднання різності, впевненості, готовності слухати й підтримувати одна одну – відчуття важливості моменту. А також віра, що зміни у сприйнятті та повага до інакшості можливі не лише для нас», – сказала поетеса, українська єврейка Міріам Драгіна.

«Сьогоднішня зустріч – чудова нагода нарешті зібрати всіх героїнь проєкту СВОЯ разом. Вважаю це прекрасною ініціативою офісу першої леді. Вітаю кожен захід, який дає змогу подивитися на Україну як на багатонаціональну та мультикультурну спільноту, де всім і кожному має вистачати місця. Сподіваюся на продовження проєкту в добрих, корисних, важливих кроках і справах», – підкреслила телеведуча та продюсерка, українка нігерійського походження Кароліна Ашіон.

«Я горда бути однією з дівчат, яких перша леді запросила для обговорення таких важливих і глибоких тем. Протягом усієї зустрічі я відчувала тепло й підтримку – та Мішель, яка 11 років тому переїхала з Болівії в Україну й пережила різні ситуації, відчувала, що її розуміють і чують. Я вдячна проєкту СВОЯ та Олені Зеленській за можливість розказати свою історію і своїм прикладом допомогти іншим», – заявила популярна українсько-болівійська співачка Michelle Andrade.

«Цей проєкт почався з історії однієї темношкірої дівчини, яка переживала щодо переходу в нову школу. Так зібралися 13 українок з різним етнічним походженням, які захотіли її підтримати і які зрештою сказали: «А давайте публічно й відверто поговоримо про багатоманітність українського суспільства та проблеми, які з цим пов’язані». Ми політично й культурно переживаємо зараз особливий, важливий етап усвідомлення, хто ми, як ми хочемо жити, куди ми йдемо. Дуже вчасна розмова, особливо напередодні 8 березня», – прокоментувала радниця віцепрем'єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Світлана Заліщук.

Першим проявом проєкту взимку стало створення настінного календаря на наступний рік – його героїнями стали відомі неетнічні українки, які розповідають про ставлення українського суспільства до міжетнічних родин та, зокрема, жінок.

Календар під назвою «СВОЯ» зібрав історії 13 героїнь – різних за етнічним походженням жінок, які живуть та реалізуються в Україні. Серед героїнь проєкту: Michelle Andrade, Севгіль Мусаєва, Кароліна Ашіон, Світлана Панаіотіді, громадські діячки, фотографки, дизайнерки та мисткині.

Календар «СВОЯ» став першим етапом великої соціальної кампанії, яка передбачає випуск документального фільму про переваги і труднощі життя й реалізації жінок різного етнічного походження в Україні, публікації їхніх історій в інтернеті та в українських медіа.

Ініціаторками кампанії СВОЯ виступили: Заліщук і Гайдар.

Кампанія реалізується спільно з громадською організацією «Центр спільних дій», виданням «Українська правда» за підтримки Швеції, Національного демократичного інституту (НДІ) та Міжнародного фонду «Відродження».

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-