Андрій Сибіга: «Посольство УНР у Туреччині мало два автомобілі, на той час – небачена розкіш»

Андрій Сибіга: «Посольство УНР у Туреччині мало два автомобілі, на той час – небачена розкіш»

Укрінформ
В Османському архіві знайдено документи, пов’язані з діяльністю посольства УНР у Стамбулі та публічною дипломатією.

Про це в інтерв’ю Радіо Свобода розповів Надзвичайний та Повноважний Посол України в Туреччині Андрій Сибіга.

«Османська імперія на той час була своєрідним хабом дипломатичним, де перетиналося дуже багато геополітичних інтересів. І Україна там була присутня. Ми бачили поточні документи, знайшли перші прояви публічної дипломатії, коли дружина українського посла Лотоцького в українській вишиванці на шпальтах центральних газет сфотографувалася. Це мало великий резонанс», - розповів Андрій Сибіга.

Він також розповів про знайдені в Османському архіві боргові зобов’язання працівників українського посольства в Стамбулі, підтвердження, що посольство УНР розміщувалося у престижному місці та функціонувало чотири роки.

«Посольство мало навіть два автомобілі, що на той час – небачена розкіш. Тобто держава вибудувала один із важливих атрибутів – дипломатичну службу», - пояснив посол.

Він висловив переконання, що попереду ще багато цікавих знахідок, пов’язаних з історією України.

«Про Крим я взагалі скажу, що там надзвичайно велика кількість документів, які також ще чекають на свого дослідника. Про Київ, я задавав у пошук, багато документів. Є листування, доповіді воєначальників про бої, у тому числі з козаками. Там все це є. Ще бачив листи Роксолани або Хюррем Султан», - розповів Сибіга.

Читайте також: В Україну передали автентичну копію Брест-Литовського мирного договору

За його словами, в наступному році планується реалізація досліджень трьох українських учених, що передбачає роботу в Османському архіві.

Як повідомлялося, у листопаді цього року українські дипломати знайшли в Османському архіві унікальні документи - оригінали текстів Брест-Литовського мирного договору (1918) та ратифікаційної грамоти гетьмана Павла Скоропадського. На початку грудня факсимільну автентичну копію Брест-Литовського договору було передано в Україну.

Протокол про співпрацю між державними архівними службами України та Туреччини підписано у лютому 2020 року. У документі йдеться про налагодження, посилення та розвиток взаємовигідного і конструктивного діалогу між архівними установами двох країн.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-