Петро Ющенко через плагіат позбувся ступеня доктора наук

Петро Ющенко через плагіат позбувся ступеня доктора наук

Укрінформ
Атестаційна колегія Міносвіти і науки скасувала рішення спеціалізованих учених рад про присудження наукових ступенів доктора та кандидата наук трьом особам.

Причиною такого рішення стали плагіат та низький рівень дисертаційних досліджень, повідомляє МОН.

"Дуже важливо, коли професійна спільнота не мовчить, а називає порушення порушенням, плагіат – плагіатом, імітацію науки – імітацією. Лише тоді, коли самі науковці стоять на стороні високих наукових стандартів, ми маємо можливість прийняти остаточне рішення. Тому ми дуже вдячні усім, хто не мовчить та не мириться з імітацією у своїй науковій дисципліні", – зазначив заступник міністра освіти і науки Єгор Стадний.

Як зазначається, скасовано рішення спецради "про присудження ступеня доктора наук Ющенку Петру Андрійовичу (спеціальність "Історія України" 07.00.01) через невідповідність належним критеріям, які висуваються до докторських дисертацій, зокрема не містить авторських наукових положень та науково обгрунтованих результатів у галузі історичної науки, що розв’язують важливу наукову або науково-прикладну проблему, наявність текстових запозичень і некоректних посилань". 

Уточнюється, що тема дисертації Ющенка – "Києворуська спадщина в історичній пам’яті українського суспільства (XII – початок XXI ст.)".

Читайте також: Міносвіти хоче забезпечити доступ вчених до дослідницьких інфраструктур світу

Окрім того, скасовано рішення про присудження ступеня кандидата наук Тетяні Донник (спеціальність “Патологічна фізіологія” 14.03.04) через невідповідність паспорта наукової спеціальності та Інні Дерев’янко (“Загальна педагогіка та історія педагогіки” 13.00.01) через фальсифікацію джерельної бази, ознаки прихованого запозичення праць інших науковців та те, що дисертація не є науковим дослідженням.

Водночас, зазначили в МОН, ухвалено рішення присудити 306 наукових ступенів доктора наук, 1079 – кандидата наук, 17 – доктора філософії. Атестаційна колегія також надала 194 вчених звання професора, 568 – доцента, 38 – старшого дослідника.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-