Права переселенців хочуть розширити – Мінветеранів працює над законопроєктом про інтеграцію ВПО в місцеві громади

Права переселенців хочуть розширити – Мінветеранів працює над законопроєктом про інтеграцію ВПО в місцеві громади

Укрінформ
Триває спільна робота Мінветеранів із Міністерством розвитку громад та територій України над законопроєктом, який дозволить інтегрувати внутрішньо переміщених осіб у місцеві громади, в яких вони нині проживають.

Про це заявила у Херсоні міністр у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб України Оксана Коляда під час спілкування з вимушеними переселенцями.

Прийняття закону дозволить здійснювати фінансові розрахунки, з урахуванням цих осіб, вже як повноцінних мешканців громад, а також дозволить розширити їхні права, зокрема брати участь у місцевих виборах.

«Це один з перших законопроєктів, над яким ми сіли працювати з експертним середовищем. Спільно, нарівні з Офісом Президента, створена робоча група, також на рівні Кабміну - це наше спільне завдання з Альоною Бабак, міністром розвитку громад та територій України. Це якраз те, що я сказала про свою місію – зробити так, щоб ви повністю інтегрувалися в громадах, де проживаєте», - зазначила міністр.

За її словами, законопроєкт буде оприлюднений для публічного обговорення.

Нинішню ситуацію кореспонденту Укрінформу прокоментував громадський омбудсмен ОПОРИ з захисту виборчих прав громадян в Херсонській області В'ячеслав Гусаков: вимушені переселенці можуть брати участь у президентських виборах і у виборах у загальнодержавному багатомандатному окрузі, проте вони не можуть обирати на місцевих виборах.

Читайте також: Для ветеранів розробили окремий пакет медичних послуг - міністр

Як повідомляв Укрінформ, міністр у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб України Оксана Коляда розпочала свою робочу поїздку на Херсонщину зі спілкування з вимушеними переселенцями, які проживають у гуртожитках обласного центру.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-