Українці у Польщі розповіли, скільки хочуть заробляти

Українці у Польщі розповіли, скільки хочуть заробляти

Дослідження
Укрінформ
Українські трудові мігранти хочуть працювати у Польщі довше і заробляти більше.

Про це йдеться в дослідженні “Українці на польському ринку праці: досвід, виклики і перспективи”, проведеному польською компанією EastWest Link cпільно з Центром Східної Європи Варшавського університету, повідомляє кореспондент Укрінформу.

У дослідженні зазначається, що у 2018 році найбільшу групу (понад 40%) на польському ринку праці становили особи, які хотіли отримувати за годину 9-11 злотих ($2,2-2,8). У 2019-му на такий заробіток погодилися б лише 6% українців.

Удвічі (до 33%) зросла кількість громадян України, які хочуть отримувати 13-15 злотих за годину ($3,3-3,8), а охочих заробляти 15-20 злотих ($3,8-5) побільшало втричі – до 19%.

Читайте також: Влада Польщі перед виборами анонсувала збільшення мінімальної зарплати

Найбільшу групу заробітчан (понад 36%) становлять українці, які за час перебування в Польщі планують заробити 5-10 тис. злотих ($1,2-2,5).

Як зауважується в дослідженні, роботу в Польщі наші земляки перестали сприймати немов якесь нове явище. Зокрема, торік 2/3 українців працювало в Польщі вперше, а 2019 року цей відсоток зменшився до 49%.

Читайте також: 20% українців пропрацювали за кордоном і більше не хочуть

Крім того, збільшився період перебування українських трудових мігрантів у Польщі. Якщо в 2018 році 54% респондентів зазначали, що працювали менше трьох місяців, то цього року більше половини опитаних задекларували, що працювали в Польщі від трьох до шести місяців.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-