Справа Мартиненка: на суддів тиснули 18 народних депутатів і 3 міністри — НАБУ

Справа Мартиненка: на суддів тиснули 18 народних депутатів і 3 міністри — НАБУ

Укрінформ
Проблема українського правосуддя не вичерпується корумпованістю, треба враховувати ще незахищеність суддів від тиску.

Таку думку в ефірі Українського радіо висловив директор Національного антикорупційного бюро України Артем Ситник, наголосивши на важливості початку роботи Антикорупційного суду.

"В цьому і була ідея створення Антикорупційного суду — і судді відбиралися іноземними експертами — що все ж таки правосуддя буде відрізнятися від того, коли судді керуються зовсім не законом, не доказами, а тими факторами, які зараз їх оточують", — сказав директор НАБУ.

Він пояснив, що не хотів би "говорити про корумпованість суддів, тут потрібно говорити ще й про незахищеність суддів перед певними процесами". Як приклад Ситник навів справу Мартиненка: "Повертаючись до справи Мартиненка — коли слухався запобіжний захід, у залі судового засідання перебувало 18 членів парламенту і три діючих міністри, які здійснювали безпосередній тиск на суддю. У таких умовах дійсно дуже важко здійснювати правосуддя", — додав він.

Також директор НАБУ ствердив, що "справа ще жодна (з тих, що вело НАБУ — ред.) не розвалена, тому що жодне рішення не набрало чинності, жоден виправдувальний вирок не набрав чинності. І це тільки перша інстанція", — сказав він.

Читайте також: Суд у справі Мартиненка розглядав висновки щодо "уранового" епізоду

Як повідомляють в антикорупційному бюро, станом на липень 2019 року детективи НАБУ та прокурори САП притягнули до відповідальності за корупцію 502 особи, 133 з них повідомлені про підозру, а стосовно 369 осіб – справи вже скеровані до суду. Загалом у роботі НАБУ — 751 кримінальне провадження.

Суддів Вищого антикорупційного суду України п’ятий Президент Петро Порошенко призначив у квітні 2019 року, і тоді ж 38 суддів склали присягу.

У серпні Спеціалізована антикорупційна прокуратура повідомила, що готує для передачі до Вищого антикорупційного суду понад 200 кримінальних проваджень. А директор НАБУ Артем Ситник заявив, що Антикорупційний суд має запрацювати 5 вересня.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-