У бригадах

У бригадах "швидкої" працюватимуть парамедики та екстрені медичні техніки

Укрінформ
До постанови про роботу екстреної медичної допомоги внесено зміни, відтак у бригадах "швидкої" тепер працюватимуть парамедики та екстрені медичні техніки.

Про це повідомляє Міністерство охорони здоров'я.

"Кабінет міністрів України вніс зміни до постанови "Про затвердження Типового положення про бригаду екстреної (швидкої) медичної допомоги". Упродовж перехідного періоду - до 2025 року - впровадяться нові стандарти в роботу екстреної медичної роботи. Передусім йдеться про базовий склад бригади екстреної медичної допомоги (ЕМД), до якої входитимуть парамедик та екстрений медичний технік", - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що ухвалена постанова змінює склад бригад екстреної медичної допомоги та вводить поняття "бригади парамедиків".

"Такі бригади працюватимуть паралельно з лікарськими та фельдшерськими бригадами екстреної медичної допомоги. Ці три види бригад працюватимуть до 2025 року. У 2025 році склад всіх бригад екстреної медичної допомоги відповідатиме єдиному стандарту. Тож до цього часу всі фельдшери з медицини невідкладних станів і медичні сестри, які зараз працюють в бригадах екстреної медичної допомоги, мають пройти перенавчання і отримати кваліфікацію "парамедик"", - зазначили у МОЗ.

Там наголосили, що зміни стосуються також і водіїв, які працюють у бригаді екстреної медичної допомоги.

"До 2025 року всі водії мають перенавчитися і отримати кваліфікацію "екстрений медичний технік". Екстрений медичний технік - це людина без медичної освіти, але зі спеціалізованою підготовкою. Вони допомагають лікарям та парамедикам у наданні професійної медичної допомоги пацієнту. Для підсилення роботи бригади залучатимуться й надалі лікарі медицини невідкладних станів. За рішенням керівника центру екстреної медичної допомоги зможуть також долучатися додаткові медичні працівники служби, а також стажер, студент, що проходить виробничу практику, лікар-інтерн, лікар-резидент або інша особа, яка успішно пройшла підготовку з домедичної допомоги та отримала підтверджуючий документ", - інформують у МОЗ.

Читайте також: МОЗ назвало чотири медзаклади, які можуть залишитися без фінансування у 2020 році

Парамедик — це фахівець, який надає широкий спектр рятувальних медичних послуг за сучасними стандартами на догоспітальному етапі й своєчасно транспортує постраждалого до лікарні.

Професії "парамедик" та "екстрений медичний технік" були запроваджені наказом Мінекономрозвитку від 26 жовтня 2017 року №1542 "Про затвердження Зміни №6 до національного класифікатора України ДК 003:2010".

Кабінет міністрів 22 травня 2019 року ухвалив концепцію розвитку екстреної медичної допомоги. Перший етап змін розпочався уже цього року у шести пілотних регіонах.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-