МОЗ назвало чотири медзаклади, які можуть залишитися без фінансування у 2020 році

МОЗ назвало чотири медзаклади, які можуть залишитися без фінансування у 2020 році

Укрінформ
У середу, 21 серпня, Кабінет міністрів вкотре не вніс на розгляд розпорядження про автономізацію чотирьох національних закладів, що належать МОЗ, відтак ці медзаклади у 2020 році можуть лишитися без фінансування.
Про це повідомляє МОЗ та уточнює, що йдеться про Науково-практичний медичний центр дитячої кардіології та кардіохірургії, Національну дитячу спеціалізовану лікарню «Охматдит» МОЗ України, Національний інститут раку та Інститут серця МОЗ України.

"Блокування Урядом рішення на виконання чинного законодавства України не лише відтерміновує початок позитивних змін за новими прозорими правилами в цих лікарнях, але і фактично перекладає цю непросту задачу на наступний склад Уряду. Менше трьох місяців до кінця року може не вистачити, аби завершити процес автономізації таких великих закладів. Чотири національні медзаклади, які надають унікальні медичні послуги, можуть залишитися поза трансформацією і без фінансування у 2020 році", - заявили у МОЗ.

В міністерстві пояснюють, що прийняття постанови щодо автономізації дозволила б цим лікарням приєднатися до трансформації системи охорони здоров’я.

"Ці медзаклади змогли б укласти договір з Національною службою здоров’я України (НСЗУ) та надавати послуги пацієнтам за програмою медичних гарантій, а отже стати частиною єдиного медичного простору України. Пацієнти отримували б безоплатно в цих лікарнях медичні послуги, що входять до пакету державних медичних гарантій, визначених Законом. За такі фактично надані послуги лікарні отримуватимуть гроші від НСЗУ", - зазначили у МОЗ.

Там також наголосили, що автономізація закладів унеможливлює використання поточного статусу цих лікарень для персонального збагачення окремих осіб у керівництві.

"Як неприбуткові казенні підприємства лікарні отримали б можливість обирати своїх керівників на відкритих конкурсах. Тобто, непрозорі особливі процедури переобрання керівників закладів лишилися б у минулому. Казенне неприбуткове підприємство може самостійно розпоряджатись заробленими коштами — нарахованими за контрактом з НСЗУ та отриманими за послуги з інших джерел. Більше ніякого фінансування закладів винятково за бюджетними програмами, накинутого згори штатного розпису і обладнання "за розподілом", - повідомили у МОЗ.

За автономіозації зарплати та премії працівників визначаються спільно у колективному договорі, а заробітна плата керівника — у його контракті. "Блокування автономізації цих лікарень Уряду консервує стару систему нарахування зарплат медпрацівникам, позбавляючи колектив права визначити нову ефективну і мотивуючу систему оплати праці", - зазначили у МОЗ.

"По всій країні спеціалізовані медичні заклади проходять процедуру реорганізації на комунальні некомерційні підприємства, щоб отримати фінансування за договорами з НСЗУ з 2020 року. Половина спеціалізованих медичних закладів уже автономізувалися, ще чверть знаходяться у процесі реорганізації. Інші медичні заклади мають розпочати цей процес у вересні, щоб встигнути до початку оголошення Національною службою здоров’я прийому заяв на контрактування на 2020 рік", - заявили у МОЗ.

Читайте також: Автономізацією медзакладів має займатися вже новий уряд — Гройсман

Як повідомляв Укрінформ, у середу, 21 серпня, в порядок денний Кабміну знову не внесли проект розпорядження про автономізацію Науково-практичного медичного центру дитячої кардіології та кардіохірургії, Національної дитячої спеціалізованої лікарні «Охматдит» МОЗ України, Національного інституту раку та Інституту серця МОЗ України. Під час засідання КМУ Прем'єр-міністр Володимир Гройсман заявив, що рішення про автономізацію чотирьох національних закладів, що належать МОЗ, має приймати новопризначений уряд.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-