СБУ відмовилася показати декларацію Баканова -

СБУ відмовилася показати декларацію Баканова - "Схеми"

Укрінформ
Служба безпеки офіційно відмовила журналістам в ознайомленні з декларацією про доходи тимчасово виконуючого обов'язки голови Івана Баканова.
Про це повідомляє Радіо Свобода з посиланням на відповідь СБУ програмі «Схеми».

Зокрема, у відповіді від 4 червня від Управління взаємодії зі ЗМІ та громадськістю спецслужба посилається на 521 статтю Закону «Про запобігання корупції», яка передбачає «окремий порядок контролю осіб, які займають посади у органах, що здійснюють оперативно-розшукову та контррозвідувальну діяльність».

«Жодних винятків в частині відкритого опублікування декларацій для таких посадовців (навіть тих, хто призначається на посади в СБУ Указами Президента України) законом не визначено», − йдеться у відповіді.

Читайте також: Зеленський вимагає від Баканова за два тижні відзвітувати про роботу СБУ

У СБУ також зазначили, що метою вказаної норми є «унеможливлення розкриття» належності таких осіб до вищезазначених органів, персональних даних членів їхніх сімей тощо. Та додали, що декларації співробітників подаються до внутрішньої автоматизованої системи СБУ, до якої мають доступ співробітники Національного агентства з питань запобігання корупції як контролюючого органу.

Разом з тим у спецслужбі не уточнили, чи подав Баканов декларацію до внутрішньої системи.

Як повідомляв Укрінформ, тимчасово виконуючий обов’язки голови Служби безпеки України Іван Баканов заявив, що він готовий розкрити свою декларацію, але закон забороняє йому це зробити. Баканов запевнив журналістів, що в його декларації немає жодних таємниць.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-