Фейків про Україну на сайтах “Л/ДНР” побільшало майже вдвічі - ІМІ

Фейків про Україну на сайтах “Л/ДНР” побільшало майже вдвічі - ІМІ

Укрінформ
Цього року кількість фейків та дезінформації про Україну в онлайн-ЗМІ так званих “Л/ДНР” збільшилася майже вдвічі.
Про це свідчать дані моніторингу громадcької організації “Інститут масової інформації”, проведеного в період з 22 по 26 квітня в ЗМІ окупованих територій Донбасу, повідомляється на сайті ІМІ.

“У 2019 році кількість фейків та дезінформації про Україну в онлайн-ЗМІ так званих “Л/ДНР” збільшилася майже вдвічі порівняно з попереднім моніторингом ІМІ. Так, якщо цей показник у 2017 році становив 11% матеріалів, то вже у 2019-му – 21%”, - йдеться в повідомленні.

Зокрема, більшість повідомлень із зони військових дій, які транслювалися “Л/ДНР”, суперечили зведенням штабу Операції об’єднаних сил. Також зафіксовано фейки щодо закону про мову, Президента Володимира Зеленського та помісної Православної церкви України.

Водночас рівень мови ворожнечі стосовно України в ЗМІ т.зв. “Л/ДНР” знизився з 11% загальної кількості новин про Україну (дані моніторингу ІМІ 2017 року) до 5%, за результатами моніторингу цього року. Передусім мова ворожнечі стосувалась українських військових, яких у ЗМІ т.зв. “Л/ДНР” називають “карателями”, “нацистами”, “садистами”, зазначили в ІМІ.

Читайте також: Жорсткі заходи Facebook, Google та Twitter проти фейків дали результат - Єврокомісія

Як свідчить моніторинг, ЗМІ так званих “Л/ДНР” найбільше уваги у своєму порядку денному приділяють владі України. 20% усієї кількості матеріалів стосувалися саме цієї теми, 19,5% матеріалів висвітлювали діяльність самопроголошеної влади “Л/ДНР”. Найменше уваги ці медіа приділяли російській владі – 9% матеріалів.

Найбільш позитивно медіа “Л/ДНР” пишуть про свою місцеву владу. 89% матеріалів про місцевих очільників були компліментарними і мали позитивну конотацію. Матеріалів з негативною конотацією щодо їхньої діяльності виявлено не було, а ще 11% матеріалів мали нейтральну тональність висвітлення.

Про російську владу ці медіа теж пишуть переважно позитивно: 85% матеріалів про неї тут мали позитивну конотацію і лише 2% мали негативну тональність, відповідно 13% матеріалів були нейтральними.

Натомість половина матеріалів, що стосувалися української влади, мала негативну тональність – 49%. Ще 45% матеріалів були нейтральними, і лише 6% матеріалів мали позитивну тональність. Усі позитивні матеріали висвітлювали передвиборчу кампанію Зеленського, поінформували в ІМІ.

Моніторинг проводився в період з 22 по 26 квітня 2019 року, аналізувалися всі новини у семи інтернет-ЗМІ в цей період часу, що функціонують в непідконтрольних Україні районах Донецької та Луганської областей.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-