Заробітчани вимагають забезпечити їхнє право голосу на виборах в Україні

Заробітчани вимагають забезпечити їхнє право голосу на виборах в Україні

Звернення
Укрінформ
Українські трудові мігранти вимагають від владних інституцій України забезпечення свого конституційного права голосу та повноцінне представництво у Верховній Раді.

Про це йдеться у зверненні представників українських громад та громадських організацій до української влади, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

«Ми, представники українських громад та ГО у різних країнах світу, закликаємо українську владу припинити дискримінацію права голосу мігрантів, що знаходяться поза межами країни», - наголошується у зверненні, яке відкрите до підписання.

Свої вимоги активісти мотивували результатами моніторингу першого та другого турів виборів Президента України 2019 року. Зокрема, вони стверджують, що максимальна спроможність 101 виборчих дільниць забезпечує голосування лише 2% громадян, які опинилися за кордоном (на тимчасовій або на постійній основі) на момент виборів; українські виборці мають долати величезні відстані (від 100 до понад 4000 км в різних країнах та на різних континентах); виборці мають оплатити великі транспортні витрати, щоб дістатись до дільниць (від 100 до 850 доларів США); українські громадяни мали вистояти величезні черги, деколи до 5 годин, у день голосування на виборчих дільницях.

«Надзвичайно погана організація виборчого процесу за кордоном створює в Україні хибне уявлення, «що мігранти не голосують», відповідно, політичні партії не цікавляться громадянами-виборцями за кордоном, та їхні інтереси де факто не представлені у ВРУ», - вважають представники українських громад за кордоном.

Тому активісти сподіваються, що чинний президент, й також новообраний президент України, лідери парламентських фракцій, народні депутати та профільні інституції поставляться відповідально до виправлення цієї ситуації задля забезпечення конституційного права «обирати та бути обраним» мільйонів українських громадян, які перебувають за кордоном.

На переконання ініціаторів звернення, держава має забезпечити громадянам за кордоном можливість волевиявлення у короткостроковій перспективі (до парламентських виборів 2019 року). Зокрема, задля цього пропонується: забезпечити можливість дистанційної подачі за кордоном заяви про зміну виборчої адреси; впровадити процедуру дистанційного голосування поштою за кордоном (з майбутнім переходом на електронне дистанційне голосування у довгостроковій перспективі); забезпечити квоту для представництва українських трудових мігрантів у ВРУ.

«Архаїчність українського виборчого законодавства призводить до того, що легітимність цілого виборчого циклу під питанням, тому ми вимагаємо невідкладних політичних рішень зі сторони української влади», - наголошується у зверненні.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-