Під Радою зібрався мітинг на підтримку

Під Радою зібрався мітинг на підтримку "мовного" закону

Фото, відео
Укрінформ
Перед будівлею Верховної Ради України проходить мітинг. Головна вимога учасників до парламенту - ухвалити Закон "Про функціонування української мови як державної".

Організатором є коаліція громадських організацій на підтримку законопроекту 5670-д, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Будівля українського парламенту перебуває перед посиленою охороною працівників Національної поліції та бійців Нацгвардії. На площі перед ВР продовжують збиратися люди, переважно молодь. Почали підходити і люди старшого віку. Тут стоять громадяни, на одязі яких є написи ,"Національна дружина" , "Національний корпус", а також люди із прапорами ВО "Свободи" - встановлено намет цієї політичної сили.

Поки що на площі перед парламентом зібралося близько тисячі людей, але вони продовжують прибувати до будівлі парламенту.

Мітінг під ВР в підтримку української мови / Фото: Геннадій Мінченко, Павло Багмут. Укрінформ

У рамках акції має відбутися концерт зіркових українських виконавців та виступи представників авторського колективу законопроекту. Загалом ситуація поки що спокійна. У гучномовець люди наводять аргументи того, чому цей закон має бути ухвалений. Зокрема, вже виступив перед присутніми колишній міністр освіти Сергій Квіт, який нагадав, що в Україні вже не вперше робиться спроба ухвалити закон, який дозволить посилити позиції державної мови, а також закликав присутніх прибрати прапори із партійною символікою, натомість залишити тільки прапори України.

Нині на сцені відбувається молебень за Україну.

У середу стало відомо, що Верховна Рада розглянула близько 97% поправок до "мовного" законопроекту. Голова ВР Андрій Парубій наголосив: цей Закон "Про функціонування української мови як державної" є ключовим і його треба ухвалити демократично та публічно.

Як повідомляв Укрінформ, Верховна Рада 28 лютого розпочала розгляд у другому читанні законопроекту про мову, до якого було подано понад 2 тисячі поправок.

Читайте також: "Мовний" законопроект: залишилося 17 поправок

У першому читанні “мовний” законопроект було ухвалено 4 жовтня 2018 року.

Документом пропонується, зокрема, створити Національну комісію зі стандартів державної мови та запровадити посаду уповноваженого із захисту державної мови.

Акція на підтримку законопроекту про мову 5670-д біля Верховної Ради України. В цей день Верховна Рада буде голосувати в цілому за даний проект закону.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-