"Мовний" законопроект: залишилося 17 поправок

Укрінформ
Верховна Рада 25 квітня планує завершити розгляд у другому читанні та ухвалити законопроект №5670-д "Про забезпечення функціонування української мови як державної".
Про це йдеться у порядку денному сесії, опублікованому на сайті парламенту.

Пленарного четверга народні депутати планують завершити розгляд законопроекту №5670-д "Про забезпечення функціонування української мови як державної". Так, Раді залишилося розглянути 17 поправок із 2082-х. Попередньо, голова ВР Андрій Парубій анонсував, що голосування за ухвалення "мовного" законопроекту має відбутися 25 квітня об 11:00.

У першому читанні Рада ухвалила документ 4 жовтня 2018 року. Підготовка "мовного" законопроекту до другого читання тривала близько чотирьох місяців. За цей час комітет ВР з питань культури та духовності опрацював понад дві тисячі поправок, які надійшли від народних депутатів. Документом пропонується, зокрема, створити Національну комісію зі стандартів державної мови та запровадити посаду уповноваженого із захисту державної мови. У друге читання проекту закону парламентарії ввійшли 28 лютого.

Окрім того, парламентарії мають намір включити до порядку денного для прийняття рішення кілька законодавчих ініціатив, зокрема проект постанови №10091 "Про проведення весняної сесії Парламентської асамблеї Організації Північноатлантичного договору”, якою передбачається проведення сесії у місті Києві 22-25 травня 2020 року, та законопроект №10180 "Про внесення змін до Закону України "Про протимінну діяльність в Україні" щодо удосконалення механізмів залучення фінансування заходів протимінної діяльності".

Окрім того, у четвер Рада має розглянути у другому читанні законопроекти, пов'язані із реформою парламенту та блок питань паливно-енергетичного комплексу.

Водночас планується розгляд проекту постанови №9329 "Про забезпечення безперешкодної діяльності засобів масової інформації у передвиборний період 2019 року”, який так і не було ухвалено перед президентськими виборами. Цим проектом передбачається звернутися до Кабінету міністрів з дорученням та окремо до Державної фіскальної служби і Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення з рекомендацією запровадити мораторій на проведення перевірок засобів масової інформації контролюючими органами.

Також друге читання у парламенті має пройти законопроект №5395-д "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення діяльності Державного бюро розслідувань". Ним пропонується внести зміни до законів України "Про Державне бюро розслідувань" та "Про оперативно-розшукову діяльність", якими встановлюються кваліфікаційні вимоги до директорів територіальних управлінь, керівників управлінь центрального апарату та керівника підрозділу внутрішнього контролю ДБР, а також врегульовуються питання притягнення до дисциплінарної відповідальності працівників.

Читайте також: Новообраний президент може розпустити Раду до 14 червня — суддя Вовк

Наприкінці засідання окремим блоком ВР розгляне низку проектів постанов щодо перейменування населених пунктів Івано-Франківської, Волинської, Вінницької, Черкаської, Київської та Харківської областей. Водночас у порядку денному відсутні законопроекти про імпічмент. Хоча у понеділок під час брифінгу спікер не виключав можливості почати розгляду проекту закону "Про Президента України", який передбачатиме зокрема і процедуру імпічменту.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-