Звинувачення у держзраді: справу Коцаби розглядатиме Коломийський міськрайсуд

Звинувачення у держзраді: справу Коцаби розглядатиме Коломийський міськрайсуд

Укрінформ
Справу журналіста та блогера Руслана Коцаби, якого звинувачують у державній зраді, розглядатиме Коломийський міськрайсуд.

Про це повідомляє прес-служба Коломийського місьрайсуду.

«На розгляд до Коломийського міськрайонного суду Івано-Франківської області з Івано-Франківського апеляційного суду надійшов обвинувальний акт про вчинення кримінальних правопорушень, передбачених частиною першою статті 111, частиною першою статті 114-1 Кримінального кодексу України. Досудовим розслідуванням установлено, що обвинувачений, уродженець та житель м. Івано-Франківська, 1966 року народження, раніше не судимий, журналіст, обвинувачується у державній зраді, перешкоджанні законній діяльності Збройних Сил України та інших військових формувань в особливий період», - йдеться в повідомленні.

За інформацією, кримінальне провадження у вказаній справі розглядає колегія суддів. Підготовче засідання призначено на 24 липня 2019 року, зважаючи на сезон відпусток у суддів.

Як повідомлялося, Руслана Коцабу затримали у лютому 2015 року після того, як він поширив звернення про відмову від мобілізації. Його звинувачували за ч. 1 ст. 111 (Державна зрада) та ч. 1 ст. 114-1 (Перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України та інших військових формувань) КК України. Проте Івано-Франківський міський суд не побачив у діях підсудного Коцаби державної зради, але кваліфікував їх за ст. 114-1 КК України (перешкоджання законним діям Збройних сил України в особливий період). Після оскарження вироку, Апеляційний суд Івано-Франківської області повністю виправдав Коцабу та визнав його невинним.

Прокуратура оскаржила це рішення у ВССУ, який направив справу Коцаби на повторний розгляд.

Читайте також: Справа Коцаби: прокуратура оскаржила повернення обвинувального акта

2 лютого 2018 року Апеляційний суд Івано-Франківської області ухвалив рішення направити справу блогера Коцаби у Долинський районний суд. До ухвалення такого рішення троє суддів Апеляційного суду Івано-Франківської області, які розглядали цю справу, подавали заяви про самовідвід.

21 січня Долинський районний суд на підготовчому засіданні повернув прокурорам обвинувальний акт щодо блогера Коцаби. Колегія суддів зазначила, що обвинувачення має бути чітко сформульоване, зрозуміле та конкретизоване, а в обвинувальному акті, який переданий на розгляд суду, є відомості, які сторона обвинувачення вибудовує на припущеннях. Прокуратура такі дії суду оцінила незаконними і оскаржила повернення обвинувального акту.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-