У Львові померла діячка ОУН Марія Макогон-Дужа

У Львові померла діячка ОУН Марія Макогон-Дужа

Укрінформ
У Львові 13 квітня у віці 94 років померла діячка Організації українських націоналістів Марія Макогон-Дужа.

Про це повідомив дослідник українського визвольного руху Микола Посівнич на своїй сторінці у Facebook.

“13 квітня 2019 р. відійшла від нас Марія Макогон-Дужа”, - написав він.

Діячку ОУН поховають 16 квітня на Личаківському цвинтарі на Полі почесних поховань.

За даними Львівської міськради, у понеділок, 15 квітня, о 19.00 відбудеться прощанням з Марією Макогон-Дужою та парастас у каплиці на вулиці Пекарській.

Марія Макогон-Дужа народилася 2 лютого 1925 року в селі Речичани Городоцького району Львівської області. 1928 року переїхала з батьками до Львова. Навчалась у львівській початковій школі ім. Шашкевича. У 1937 році вступила до гімназії Рідна школа Іванни та Іллі Кокорудзів, належала до організації «Сокіл-Батько» (СБ).

З 1942 року - член Юнацтва ОУН. У 1944 році одружилася з хорунжим СБ і надрайоновим референтом СБ ОУН Радехівщини Володимиром Панасом - «Срібним», який загинув у збройному підпіллі ОУН в 1953 році.

У листопаді 1948 року була заарештована органами МВД. Перебувала у слідчій тюрмі на Лонцького у Львові. У червні 1949 року засуджена до 10 років позбавлення волі. Відбувала покарання в таборах ГУЛАГу на Колимі.

Читайте також: Воїни ОУН-УПА від сьогодні - теж учасники бойових дій

Звільнена у 1956 році. Не отримавши прописки у Львові, у 1957−64 роках проживала у Воркуті. У 1964 році повернулась до Львова, де в 1965 році одружилася з колишнім політв’язнем, членом проводу ОУН Петром Дужим.

Виховала двох доньок - Лесю і Мирославу. Була активною громадською діячкою, членом Всеукраїнського братства ветеранів ОУН-УПА і Товариства політв’язнів.

Фото: www.facebook.com

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-