Польська церква підтримує українську автокефалію, однак хоче

Польська церква підтримує українську автокефалію, однак хоче "догматично-канонічних норм"

Заява
Укрінформ
Польська Автокефальна Православна Церква принципово підтримує українську автокефалію.

Про це йдеться у офіційній заяві канцелярії Собору єпископів, повідомляє Cerkvarium.

«Від імені Собору єпископів ПАПЦ, у відповідь на листи у справі автокефалії  Православної церкви в Україні однозначно інформуємо, що Польська Автокефальна Православна Церква була і є за визнання повної самостійності – автокефалії Церкви Православної в Україні» – йдеться у повідомленні.

У канцелярії також додають, що "надання автокефалії повинно відбуватися відповідно до догматично-канонічних норм по відношенню до цілої церкви, а не групи розкольників".

У комунікаті канцелярії зазначають, що ті, хто відступив від церкви, ті були позбавлені священицьких свячень, і вони не можуть представляти "здоровий церковний організм". Ця канонічна дія порушує євхаристійну і міжправославну єдність.

Як йдеться у повідомленні, Польська Православна Церква співпрацює з іншими помісними церквами задля врегулювання церковного питання в Україні.

Як повідомлялося, Вселенський патріарх Варфоломій 5 січня підписав Томос про автокефалію Православної церкви України. 6 січня у Патріаршому храмі Святого Георгія на Фанарі відбулося вручення Томосу та божественна літургія, яку спільно відправили Вселенський патріарх Варфоломій та предстоятель Православної церкви України митрополит Епіфаній.

Читайте також: УПЦ МП пропонує патріарху Варфоломію відкликати Томос

3 квітня відбулося засідання Синоду УПЦ МП (Російської православної церкви в Україні), після якого було оприлюднено заяву із закликом до Вселенського Патріарха відкликати Томос про автокефалію ПЦУ.

Фото: cerkvarium.org

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-