Супрун і Фріз обговорили новий пакет послуг для ветеранів

Супрун і Фріз обговорили новий пакет послуг для ветеранів

Укрінформ
МОЗ України спільно з Міністерством у справах ветеранів проаналізують гарантований пакет медичних послуг, географію, структуру й ефективність спеціалізованих закладів для ветеранів аби зробити якісну медичну допомогу доступною для кожного.

Про це йшлося 3 квітня на зустрічі очільниць двох міністерств Уляни Супрун і Ірини Фріз, повідомляє Урядовий портал.

“Трансформація системи охорони здоров’я передбачає створення єдиного медичного простору, щоб кожен українець - і так само ветерани - могли вільно обирати лікарів і медзаклади, які найкраще надають медичні послуги, а Національна служба здоров’я їх оплачувала. Окремо плануємо зробити відділення, де ветерани зможуть отримати специфічну медичну допомогу (наприклад, лікування ПТСР) чи реабілітацію. Важливо, щоби наші захисники та захисниці при цьому не відчували себе ізольованими і більшу частину послуг отримували, як і решта громадян”, - сказала Супрун.

Спільне завдання міністерства вбачають у вироблені такого алгоритму, який забезпечить ветеранів усіма необхідними послугами.

“У нас є необхідність забезпечення ветеранів медичними послугами. Тому нам дуже важливо, крім гарантованого пакету, сформувати додаткові пакети послуг. Над цим працюватимемо разом“, - заявила Фріз.

Читайте також: США приймуть на лікування десятьох важкопоранених українських військових

Українська система охорони здоров’я відходить від радянських принципів, підкреслювалося на зустрічі, від прив’язки до певного медзакладу і обмеження доступу до лікування, зокрема, для ветеранів. Поступово відокремлюються аспекти психологічної і соціальної підтримки, які по суті не є медичними послугами. Так само МОЗ України повністю змінює підхід до реабілітації: замість медико-санітарних експертних комісій експертиза поділятиметься на медичну і соціальну складові, за кожен з напрямків буде відповідати МОЗ і Мінсоцполітики відповідно. Вводиться абсолютно нова для України система оцінки стану людини - за допомогою міжнародної класифікації функціонування, обмежень життєдіяльності та здоров'я. Лікарі орієнтуватимуться не на наслідки захворювання, а на компоненти здоров’я. А групу інвалідності на основі медичних даних встановлюватимуть фахівці Міністерства соціальної політики.

Фото: www.kmu.gov.ua

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-