МОЗ відкрив доступ до результатів клінічних випробувань ліків

МОЗ відкрив доступ до результатів клінічних випробувань ліків

Укрінформ
Інформація про лікувальний ефект та побічні реакції, які виникали під час застосування препарату, публікуватиметься на сайті Міністерства охорони здоров'я України.

Про це повідомляє прес-служба КМУ.

"Сьогодні, 27 березня 2019 року, Кабінет Міністрів України вніс зміни до постанови №376 від 26.05.2005, які дозволяють розміщувати результати доклінічного вивчення та клінічних випробувань лікарських засобів у вільному доступі на сайті МОЗ України", - йдеться у повідомленні.

Окрім цього, МОЗ підготувало Порядок, за яким ці дані оприлюднюватимуться. Відповідний наказ уже на фінальному внутрішньому етапі погодження.

Зазначається, що Порядок затверджуватиме форми звітів, інструкції щодо їх заповнення та процедуру проведення перевірки достовірності інформації про результати випробувань лікарських засобів. Також він гарантуватиме захист персональних даних пацієнтів, які брали участь у клінічних випробуваннях, та нерозголошення інформації, що є комерційною таємницею.

Читайте також: МОЗ встановить "стелю" цін для найпопулярніших ліків

До кінця року МОЗ України планує підготувати та оприлюднити результати випробувань усіх препаратів, що в цьому році будуть зареєстровані в Україні. Отже, кожен українець зможе отримати достовірну інформацію про препарат та переконатися, що лікарський засіб, який він купує чи йому призначає лікар, справді є безпечним та ефективним.

На початку вересня Верховна Рада ухвалила закон, який дозволяє відкрити інформацію про результати доклінічних досліджень та клінічних випробувань ліків.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-