Поїздки за кордон: через що українці найчастіше отримують відмову

Поїздки за кордон: через що українці найчастіше отримують відмову

Укрінформ
Найчастіше українські громадяни при спробі перетину кордону отримують відмову через неспроможність підтвердити свою мету поїздки.

Так зазначила під час прес-конференції виконавчий директор громадської організації "Європа без бар’єрів" Ірина Сушко, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Чому найчастіше відмовляють? Найчастіше це тому, що не всі можуть підтвердити свою мету візиту. Не треба забувати, що, хоч і віза як перший фільтр скасована, однак на кордоні перевірка все одно здійснюється. Необхідно пам'ятати, що з собою варто мати підтверджуючі документи і перед поїздкою бажано подивитись на цей перелік документів", - зазначила вона.

Експерт наголосила, що "ніхто не відміняв потребу підготовки до поїздки".

"Коли ми говоримо про пожвавлення руху осіб за кордон, загалом, за даними ДПСУ, на 6% відбулось це зростання у 2018 році. Водночас ми маємо говорити і про не зовсім приємні речі, пов'язані з відмовами на кордоні. І от якраз тут ми вдаємось до джерела Frontex (Європейське агентство з охорони зовнішніх кордонів країн-членів Європейського Союзу - прим.), яке свідчить про те, що у 2018 році кількість таких відмов відповідала 55%, а якщо говорити про загальну кількість осіб - це орієнтовно 57 тисяч. Можемо казати про те, що зріс рівень відмов", - заявила Сушко.

Читайте також: Україна-Ізраїль: безвіз нібито не скасують. Але…

При цьому експерт наголосила на можливостях превентивного запобігання ситуації.

"Нічого особливо нового не вигадано. Йдеться про продовження інформування громадян щодо коректного використання "безвізового режиму". Єдине, що цього разу варто звертати увагу на окремі цільові групи для того, щоб ця інформаційна кампанія була ефективною", - додала Сушко.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-