Рейтинг кандидатів до Вищого антикорупційного суду буде сформовано у середу

Рейтинг кандидатів до Вищого антикорупційного суду буде сформовано у середу

Укрінформ
Вища кваліфікаційна комісія суддів України (ВККСУ) сформує у середу, 6 березня, рейтинг кандидатів до Вищого антикорупційного суду з 78 кандидатів, які успішно пройшли всі етапи конкурсних процедур.

Про це заявив у понеділок голова ВККСУ Сергій Козьяков у ході свого виступу у штаб-квартирі ОБСЄ у Відні під час інформаційного заходу, присвяченому українським реформам "Підсумки ключових реформ в Україні: децентралізація та судова система", повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

"Минулої середи ми провели дискусію щодо фінального рейтингу, і в цю середу будуть остаточні рішення", - сказав Козьяков, говорячи про формування рейтингу кандидатів до Вищого антикорупційного суду.

За його словами, цей рекомендаційний рейтинг переможців буде поданий до Вищої ради правосуддя, яка прийматиме остаточне рішення і яке буде передано Президенту України для подальших призначень.

Під час панелі, присвяченій реформі судової системи в Україні, голова ВККС разом з главою Антикорупційної ініціативи ЄС в Україні Екою Ткешелашвілі, координатором проектів ОБСЄ в Україні Олександром Водяніковим та керівником групи підтримки Європейської Комісії для України Катею Ленцінг поінформували про процес створення Вищого антикорупційного суду в Україні.

Козьяков окреслив головні етапи процесу формування антикорупційного суду в Україні та апеляційної палати цього суду, а також наголосив на безпрецедентній прозорості та відкритості конкурсних процедур. Зокрема, він зазначив, що за проведенням іспиту спостерігали представники ЗМІ та громадськості, велась онлайн-трансляція іспиту, спеціальних спільних засідань, співбесід з членами ВККСУ, а всі досьє кандидатів опубліковані на офіційному веб-сайті Комісії.

Читайте також: Конкурс до Апеляційної палати IP-cуду завершиться на початку літа

Голова ВККСУ також розповів про роботу Комісії з Громадською радою міжнародних експертів: "Це вперше, коли країна запросила міжнародних експертів взяти участь в процедурах щодо призначення на суддівські посади".

Нагадаємо, конкурс на 27 посад суддів Вищого антикорупційного суду та 12 посад суддів Апеляційної палати цього суду розпочався 2 серпня 2018 року та є частиною судової реформи, що відбувається в Україні.

За підсумками складення іспиту до наступного етапу було допущено 113 кандидатів, зокрема 81 — до Вищого антикорупційного суду та 32 — до Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду. Завдяки роботі Громадської ради міжнародних експертів із конкурсу до Вищого антикорупційного суду вибули 42 сумнівні кандидати, або майже 40%, зі 113-ти, які перед цим успішно склали тестування. Втім, ще семеро кандидатів залишилися в конкурсі: ї вдалось переконати міжнародних експертів та кваліфкомісію суддів у своїй доброчесності та професійності.

Після співбесіди з кандидатами за результатами дослідження досьє ВВКС тепер повинна передати список переможців Вищій раді правосуддя, після чого ВРП робить подання Президенту щодо призначення суддів.

Президент України призначити суддів не пізніше 30 днів з дня отримання подання Вищої ради правосуддя та не має права відмовити у призначенні будь-кого із кандидатів. До цього із конкурсу ще можуть виключити кандидатів із сумнівними політичними зв’язками, оскільки їх призначення може негативно вплинути на довіру до судової влади. Такі повноваження мають Вища кваліфікаційна комісія суддів та Вища рада правосуддя.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-