Конкурс до Апеляційної палати IP-cуду завершиться на початку літа

Конкурс до Апеляційної палати IP-cуду завершиться на початку літа

Укрінформ
Вища кваліфікаційна комісія суддів України (ВККСУ) планує завершити на початку літа конкурс на зайняття 9 вакантних посад суддів Апеляційної палати Вищого суду з питань інтелектуальної власності (IP-cуд).

Про це заявив у понеділок голова ВККСУ Сергій Козьяков у ході свого виступу у штаб-квартирі ОБСЄ у Відні під час інформаційного заходу, присвяченому українським реформам "Підсумки ключових реформ в Україні: децентралізація та судова система", повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

"Ми завершуємо конкурс до IP-cуду, потім ми завершимо відбір кандидатів на посади суддів місцевих суддів - 600 посад, на які претендують понад 5 тис. осіб. Також ми закінчимо конкурс до Апеляційної палати IP-cуду. Я сподіваюсь, що ми завершимо це на початку літа", - сказав Козьяков, інформуючи про процедури, які наразі здійснюють комісією.

Крім того, додав він, наразі ВККС України продовжує проводити кваліфікаційне оцінювання суддів на відповідність займаній посаді – оцінку підлягають понад 5 тис. суддів, з яких 1600 вже пройшли оцінку і 358 вже провали оцінювання і полишили роботу.

Як відомо, Вищий суд з питань інтелектуальної власності, або, як його ще називають ІР-суд (IP -англ. Intellectual property - інтелектуальна власність) утворено Указом Президента України від 29 вересня 2017 року.

Вища кваліфікаційна комісія суддів України 30 вересня 2017 року оголосила конкурс за заняття 21 вакантної посади судді Вищого суду з питань інтелектуальної власності. 3 жовтня відбувся конкурсний іспит для кандидатів на посади до IP-cуду. 1 листопада 2018 року ВККСУ затвердила рейтингові результати складеного іспиту, успішно справилися з яким 63 кандидати. Тепер переможці іспиту проходять наступний етап конкурсу – співбесіди з членами ВККСУ.

Передбачається, що Вищий суд з питань інтелектуальної власності буде діяти і як суд першої інстанції, і як суд апеляційної інстанції. Для цих цілей буде створена апеляційна палата, яка працює на постійній основі.

Вищою кваліфікаційною комісією суддів України 5 жовтня 2018 року було оголошено конкурс на зайняття 9 вакантних посад суддів Апеляційної палати Вищого суду з питань інтелектуальної власності.

Читайте також: Фінальний рейтинг на посади суддів ВС сформують за конкурсними результатами 189 кандидатів

Вищий суд з питань інтелектуальної власності має розглядати справи, керуючись новим Господарським процесуальним кодексом України. Передбачається, що створення ІР-суду дасть можливість автору в професійному суді простіше та ефективніше захистити права на інтелектуальну власність.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-