Кабмін повторно об'єднав Одеський та Кримський медуніверситети

Кабмін повторно об'єднав Одеський та Кримський медуніверситети

Укрінформ
Кабінет міністрів на засіданні у середу ухвалив рішення щодо утворення Національного одеського медичного університету шляхом злиття двох вишів.

Про це повідомляє МОЗ.

"Попереднє рішення уряду про створення нового університету, втілення якого було заблоковано судом, скасовано. МОЗ України створить Національний одеський медичний університет через злиття Одеського національного медичного університету (ОНМедУ) та Кримського державного медичного університету імені С. І. Георгієвського", - поінформували у відомстві.

Як зазначається, утворення нового закладу вищої освіти відбуватиметься на базі ОНМедУ, тобто фізичного перенесення закладу не буде. Студенти та викладачі продовжать безперебійно навчання та роботу.

У МОЗ підкреслили, що це "дієвий та законний шлях, щоб звільнити Одеський університет від свавілля поплічників екс-ректора Валерія Запорожана, які наразі фактично захопили ОНМедУ".

"Свавілля рейдерів є протиправними та зухвалими: проплачені мітинги за участі іноземних студентів, залякування співробітників і студентів, маніпуляції з підписами, документами та кошторисами університету. Такі протиправні дії прихильників колишнього ректора призвели до катастрофічної ситуації в університеті з затримкою виплат стипендій та зарплат протягом уже двох місяців", - наголосили у МОЗ.

При цьому повідомляється, що до МОЗ двічі надходив проект кошторису ОНМедУ за підписами осіб, які не мають повноважень підписувати фінансові документи.

"Через це в обох випадках проекти кошторису не могли бути підписаними і тому були повернуті до університету. При цьому уповноваженим особам вони блокують можливість надіслати в МОЗ України проект кошторису. Як наслідок, у заручниках рейдерів тисячі студентів і співробітники університету", - заявили у МОЗ.

Читайте також: Одеський медуніверситет заблокували "тітушки" в балаклавах

Як повідомляв Укрінформ, спеціальна комісія МОЗ торік встановила, що екс-ректор Одеського медуніверситету Валерій Запорожан незаконно розпорядився бюджетними коштами в обсязі 220 мільйонів гривень, виділеними на навчання студентів.

17 липня в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун звільнила ректора медуніверситету Запорожана за порушення статуту й умов контракту, проте суд поновив Запорожана на посаді.

3 вересня МОЗ повідомило, що вважає незаконними вибори нового виконувача обов’язків ректора Одеського національного медуніверситету замість призначеного Міністерством охорони здоров’я в.о. ректора Костянтина Аймедова.

Водночас МОЗ 7 вересня призначило Владлену Дубініну на посаду в.о. ректора Одеського медуніверситету, але Окружний адмінсуд Києва 27 вересня визнав незаконним це призначення.

Читайте також: Суд зупинив розпорядження Кабміну щодо Одеського медуніверситету — Супрун

30 січня 2019 року Окружний адмінсуд Києва зупинив дію розпорядження Кабміну «Про утворення Національного Одеського медичного університету».

Раніше Супрун заявляла, що Національний медичний університет ім. Богомольця та Одеський національний медичний університет є найкорумпованішими серед медичних навчальних закладів України.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-