Українська церква ніколи не стане схожою на російську - Епіфаній

Українська церква ніколи не стане схожою на російську - Епіфаній

Укрінформ
Православна церква України надалі буде повністю незалежною від держави і загрози перетворення нашої церкви на модель російської православної церкви немає.

Про це глава ПЦУ заявив під час свого візиту на Буковину, передає кореспондент Укрінформу.

"В цих історичних процесах, які зараз відбуваються в українському православ'ї, українська держава в особі президента й інших керівників зробила дуже багато. Ми спільними зусиллями, церква і держава, досягли цього успіху - отримали Томос про автокефалію української православної церкви. Але українська церква надалі буде незалежною. Тобто, держава не повинна втручатися у справи церкви, а церква не буде втручатися у справи української держави", - сказав митрополит.

Читайте також: Епіфаній не виключає змін у церковному календарі

Відповідаючи на питання журналістів, чи не буде загрози, що ПЦУ перетвориться на український варіант російської церкви, де церква і держава працюють як єдиний механізм, Епіфаній пояснив: "Та модель, яка зараз є в російській державі, є неприйнятною для української церкви. Українська церква завжди покладалася і буде покладатися на український народ. Бо український народ завжди підтримував і буде підтримувати єдину помісну українську православну церкву. Тому в майбутньому я не бачу загрози такого єднання, яке зараз має російська православна церква з російською державою".

Нагадаємо, вчора митрополит Київський і всієї України Епіфаній вперше після інтронізації приїхав у рідну Чернівецьку область. Сьогодні, 16 лютого він зустрівся із представниками місцевої влади, потім мав зустріч із громадськістю у стінах Чернівецького національного університету. Також у програмі його візиту - вечірнє та ранішнє богослужіння у двох храмах Чернівців.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-