Навесні одночасно працюватимуть два механізми для субсидій

Навесні одночасно працюватимуть два механізми для субсидій

Укрінформ
З березня в Україні запрацюють два паралельних механізми монетизації субсидій, які передбачатимуть і перерахування коштів на рахунок споживача, і виплату готівкових коштів.

Про це на прес-конференції сказала керівник експертної групи з питань житлових субсидій та пільг директорату сім’ї та соціальної підтримки населення Міністерства соціальної політики Тетяна Голубенко, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"З метою захисту малозабезпечених громадян у сфері оплати житлово-комунальних послуг, існує програма субсидій. Що стосується монетизації, було прийняте рішення зробити її поетапною, щоб побачити, як це працює для певної кількості домогосподарств", - сказала Голубенко.

Читайте також: В Україні монетизують понад 4 мільйони субсидій

Вона нагадала, що з 1 січня субсидії монетизовані для тих домогосподарств, які звертаються за ними з 2019 року. У травні до монетизації будуть залучені домогосподарства, яким субсидії будуть призначені у неопалювальний період. У жовтні на грошову форму субсидій мають перейти усі.

"Другий момент - це цільове використання коштів. Міністерство соціальної політики перераховуватиме кошти у державний Ощадбанк. Кожен отримувач матиме свій обліковий запис, кошти з нього перераховуватимуться на оплату послуг. Залишки коштів домогосподарства зможуть отримати готівкою за підсумками опалювального року", - розповіла Голубенко.

Вона також відзначила, що за ініціативою Президента був напрацьований альтернативний механізм, який передбачає виплату грошових коштів одержувачам.

"Ці кошти почнуть виплачувати у березні. Будуть перераховані кошти за лютий. І в березні люди мають оплатити послуги за лютий. У березні будуть працювати два механізми. Нові господарства отримуватимуть кошти через Ощадбанк. Механізм, який запрацює з березня, буде поширюватися на ті господарства, які отримали субсидії на поточний опалювальний період - це понад 3,7 млн домогосподарств, 70% - пенсіонери", - відзначила Голубенко.

Як повідомлялося, Уряд на засіданні 5 лютого ухвалив рішення про запуск в березні цього року програми монетизації субсидій, яка дозволить українцям отримати "живі гроші" на оплату комунальних послуг. Паралельно буде діяти друга програма монетизації, по якій субсидіанти зможуть отримати виплати готівкою за невикористані послуги наприкінці опалювального сезону.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-