У Мінкульті обіцяють реєстрацію релігійних громад  за принципом “єдиного вікна”

У Мінкульті обіцяють реєстрацію релігійних громад за принципом “єдиного вікна”

Укрінформ
У Міністерстві культури повідомили, що вже найближчим часом запрацює механізм “єдиного вікна”, який спростить процедуру реєстрації релігійних організацій.

Про це під час брифінгу на тему “Державна реєстрація помісної церкви та реалізація нових законодавчих норм у сфері релігії” в Укрінформі повідомив директор Департаменту у справах релігій та національностей Міністерства культури України Андрій Юраш.

“Ми постійно чули прохання від релігійних організацій, і вони це прохання передавали до міжнародних організацій, щоб в Україні була запроваджена уніфікована, універсальна система реєстрації. Тепер законодавство уніфікує процедуру реєстрації, законодавство чітко це описує. Отже, тепер нарікань про те, що українська держава не виконала своїх зобов'язань по створенню прозорої, чіткої і вичерпної системи реєстрації бути не може”, - зазначив він.

За його словами, релігійні організації багато років добивалися, щоб в Україні була спрощена процедура реєстрації релігійних організацій, яка б відбувалася за принципом “єдиного вікна”.

“З 2004 року реєстрація в Україні релігійних організацій відбувалася у два етапи, спочатку реєстрація статуту, потім внесення до реєстру на основі вже зареєстрованого статуту. По-перше, для релігійних організацій потрібні були додаткові зусилля і додаткові кошти. Тепер держава повністю бере на себе відповідальність за одноразове і швидке проходження цієї процедури. Таким чином, Українська держава йде на зустріч побажанням релігійних організацій, вона намагається якнайповніше вирішувати всі ті об'єктивні проблеми, які є”, - зазначив він.

Водночас Юраш повідомив, що наразі Міністерство юстиції спільно працює з обласними державними адміністраціями для спрощення цієї процедури.

Читайте також: Державна реєстрація помісної церкви та реалізація нових законодавчих норм у сфері релігії

“Міністерство юстиції зараз розробляє схему дещо спрощеного надання прав державному реєстратору з боку обласних державних адміністрацій, які займаються питанням релігії. Тому я думаю, що це два-три тижні максимум, для того щоб почала діяти ця система. Тобто, ми для себе ставимо такі рамки започаткування вже дієвої системи”, - підкреслив він.

Крім цього, він додав, що на сьогодні вже є майже 200 звернень від релігійних організацій, релігійних громад, які потребують перереєстрації у зв'язку зі зміною юрисдикційної приналежності.

“За даними обласних державних адміністрацій, така ж або у два чи в три рази більша кількість релігійних громад вже готуються, і в тій чи іншій формі намагаються вже організувати цей перехід. Ми бачимо, що це сотні релігійних громад, тому треба якнайшвидше створити можливості для реалізації їх конституційних прав”, - наголосив він.

Як зазначив начальник Відділу моніторингу діяльності та реєстрації статутів релігійних організацій Міністерства культури України Іван Папаяні, найближчим часом жодних проблем у релігійних організацій щодо подання реєстрації і внесення в реєстр не буде. Це “єдине вікно” запрацює досить швидко.

“Зараз Департамент у справах релігій активно веде співпрацю з Міністерством юстиції України, з державним підприємством “Національні інформаційні системи” для того, щоб ці питання були швидко вирішені, для того, щоб співробітники департаменту і обласних державних адміністрацій набули право працювати в Єдиному державному реєстрі і вносити туди відповідну інформацію”, - зазначив він.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-