Патріарху Варфоломію присвоїли звання почесного доктора Києво-Могилянської академії

Патріарху Варфоломію присвоїли звання почесного доктора Києво-Могилянської академії

Укрінформ
Рішенням Вченої ради Національного університету "Києво-Могилянська академія" Патріарху Константинопольському Варфоломію було присуджено звання почесного доктора НаУКМА.

Про це повідомляється на сайті академії.

“Таким чином спільнота Могилянки не лише віддала належне релігійному служінню предстоятеля світового православ’я, а й, передовсім, відзначила його заслуги як науковця і популяризатора досліджень, особливо у царині канонічного права”, - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що на прохання НаУКМА предстоятель Православної церкви України митрополит Київський і всієї України Епіфаній при особистій зустрічі передав Патріарху Варфоломію лист, що містить запрошення прийняти цю нагороду.

Патріарх Варфоломій є авторитетним дослідником, спеціалістом з канонічного права , а також організатором міжнародних міждисциплінарних семінарів та симпозіумів за участю провідних світових науковців. Він має звання почесного доктора понад 30 університетів та освітніх закладів по всьому світу, серед яких Єльський та Джорджтаунський (США), Афінський (Греція), Лондонський (ВБ), Єрусалимський (Ізраїль).

Читайте також: Сайт Вселенської патріархії вніс ПЦУ до переліку автокефальних церков

Варфоломій навчався у богословській школі Халкі, Мюнхенському університеті Людвіґа-Максиміліана та Екуменічному інституті Боссе (Швейцарія); захистив докторську дисертацію з канонічного права на тему «Кодифікація церковних канонів та канонічний устрій Православної Церкви» у Папському східному інституті; викладав у Папському григоріанському університеті; вільно володіє шістьома сучасними і двома давніми мовами.

Патріарх є автором численних наукових робіт. У передмові до українського видання своєї книги Encountering the Mystery: Understanding Orthodox Christianity Today («Віч-на-віч із Тайною: православне християнство в сучасному світі») здійсненому видавництвом «Дух і літера», він особливо підкреслив давній історичний зв’язок Києво-Могилянської академії та Константинопольського ставропігійного богоявленського братства.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-