Епіфаній заявляє про мирне приєднання парафій попри провокації РПЦ

Епіфаній заявляє про мирне приєднання парафій попри провокації РПЦ

Укрінформ
РПЦ продовжуватиме протистояти Православній церкві України, але процес переходу парафій до нової церкви наразі відбувається мирно і триватиме так надалі.

Про це заявив предстоятель ПЦУ, митрополит Епіфаній в інтерв’ю грецькому виданню “TaNea”, переклад якого опубліковано на сторінці митрополита у Facebook.

“Російська православна церква буде протистояти. Вона це робила, робить і буде робити. Окрім її намагань переконати інші церкви не визнавати українську, Москва намагається посіяти розбрат серед вірян-українців”, - зазначив він.

Водночас митрополит нагадав, що уже чули від російської сторони, що якщо Томос Україні нададуть, то буде значний супротив, проллється кров, але підкреслив, що до цього часу йде цілком мирний процес приєднання парафій до ПЦУ.

Митрополит Епіфаній запевнив, що буде докладено всіх зусиль, аби цей процес так тривав і надалі.

“Зараз ми закликаємо, щоб усі православні жителі в Україні об’єдналися навколо єдиної автокефальної православної церкви. Звичайно, цей процес займе час. І перш за все тому, що ми хочемо, щоб він відбувся мирно і ґрунтувався на любові та взаєморозумінні. Тому ми не ставимо часових рамок. Ми маємо закласти правильні духовні засади. На відміну від тих, хто ворожий до нас, ми зобов’язані забути всі суперечки. Як християни простити, відкрити свої обійми і сказати, що відтепер ми готові мирно будувати наше спільне майбутнє. Наше церковне майбутнє”, - розповів предстоятель.

Разом із тим, митрополит зауважив, що в Україні буде певна кількість парафій, які підпорядковуватимуться РПЦ.

Читайте також: На Житомирщині ще три релігійні громади перейшли до ПЦУ

“Це логічно і ми не маємо жодних заперечень проти цього. Російська православна церква може піклуватися про своїх віруючих на території України. Ті, хто вирішить залишитися в російській церкві, не повинні відчувати жодного виду тиску. Ці парафії повинні мати рівні права з тими, що належать до Православної церкви України. І поступово, я вважаю, наші відносини будуть нормалізовані, наші народи відновлять дружбу, добрі і мирні стосунки”, - переконаний Епіфаній.

Як повідомляв Укрінформ, під час об’єднавчого собору 15 грудня предстоятелем Православної церкви України обрали митрополита Переяславського і Білоцерківського Епіфанія. 6 січня він отримав Томос про автокефалію Православної церкви України з рук Вселенського патріарха Варфоломія.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-