Акт злуки є найвищою точкою української революції — Порошенко

Акт злуки є найвищою точкою української революції — Порошенко

Укрінформ
Президент України Петро Порошенко заявив, що Акт злуки УНР та ЗУНР 1919 року є найвищою точкою української революції і визвольних змагань початку ХХ століття.

Про це він сказав, виступаючи на урочистому заході з нагоди Дня Соборності України на Софійській площі в Києві, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Акт Злуки - найвища точка української революції і визвольних змагань початку ХХ століття. Він став результатом величезних всенародних зусиль... Українська революція продемонструвала наявний у той час колосальний державницький потенціал України", - сказав Порошенко

Він додав, що підтвердженням прагнень соборної і суверенної держави був велелюдний Софійський майдан, коли багатотисячна громада вітала проголошення Акту злуки.

22 січня, у день проголошення в 1919 році Акту злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки, щорічно відзначається День Соборності України.

Це свято офіційно встановлене у 1999 році, враховуючи велике політичне та історичне значення об’єднання УНР і ЗУНР для утворення єдиної (соборної) Української держави. У 2011 році День Соборності поєднали з Днем Свободи, що раніше відзначався 22 листопада, під назвою «День Соборності і Свободи України». Однак 2014 року Указом Президента Петра Порошенка свято було відновлено як День Соборності України.

Цього року, у столітній ювілей Акту Злуки, свято відзначається під гаслом «Разом з власної волі з 1919 року».

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-